• 1 .Bayern Monachium (44 pkt.)
  • 2 .RB Lipsk (31 pkt.)
  • 3 .Schalke 04 Gelsenkirchen (30 pkt.)
  • 4 .Borussia Dortmund (29 pkt.)
  • 5 .Bayer 04 Leverkusen (28 pkt.)
  • 6 .Borussia M' Gladbach (28 pkt.)
  • 7 .FC Augsburg (27 pkt.)
  • 8 .TSG Hoffenheim (27 pkt.)

Bayern - Borussia. Niemcy podgrzewają atmosferę urojonym konfliktem

Jak podgrzać atmosferę przed bitwą Bayern - Borussia? Niemiecki "Bild" uznał, że najlepszym sposobem będzie opisanie wyimaginowanego konfliktu Roberta Lewandowskiego z Jakubem Błaszczykowskim.

Kuba z "Lewym" nie są z pewnością przyjaciółmi, mają inną mentalność, ale od razu nazwać ich wrogami? To spore nadużycie.

Reklama

Tymczasem "Bild" zaprezentował grafikę, zgodnie z którą w stosunkach między Lewandowskim a Błaszczykowskim rzucane są pioruny.

"Poza polskim paszportem nic ich nie łączy. Walczą nawet o kapitana reprezentacji Polski" - napisał "Bild".

Ciekawe, na czym ta walka ma polegać. Owszem, który z piłkarzy Adama Nawałki nie chciałby być kapitanem, to prestiżowa funkcja.

Po zamieszaniu, związanym z informacją "Przeglądu Sportowego", jakoby funkcję kapitana miał na stałe przejąć "Lewy", Adam Nawałka ostatecznie rozstrzygnął sprawę:


- U mnie kapitanuje ten, kto ma najwięcej występów w narodowych barwach - powiedział selekcjoner, tym samym wskazując na Kubę.

Błaszczykowski ma 66 występów z Białym Orłem na piersi i o dwa wyprzedza "Lewego". Sęk w tym, że rehabilitacja Kuby przedłuża się do tego stopnia, że nie został on powołany na listopadowe mecze z Gruzją i Szwajcarią. Jeśli Robert w obu wystąpi, to zrówna się z "Błaszczem" i na wiosnę selekcjoner będzie miał dylemat, bo będzie musiał wybrać kapitana spośród dwóch zawodników, którzy mają po 66 spotkań!

W kontekście spotkania Bayern - Borussia podsycanie emocji różnicami między Robertem a Kubą jest nadużyciem dlatego, że Błaszczykowski na pewno nie wystąpi, gdyż dopiero dochodzi do formy po kontuzjach.


Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje