• 6 .TSG Hoffenheim (26 pkt.)
  • 7 .Borussia Dortmund (25 pkt.)
  • 8 .Eintracht Frankfurt (25 pkt.)

Hannover 96 - VFB Stuttgart 1-1 w 13. kolejce Bundesligi

Sześć meczów na wyjeździe rozegrał w tym sezonie Stuttgart i wszystkie przegrał. Zespół Hannesa Wolfa przełamał się w końcu w piątek, na otwarcie 13. kolejki Bundesligi remisując w Hanowerze 1-1 (1-0). Mógł pokusić się o zwycięstwo, ale stracił gola z rzutu karnego.

Gdyby tabelę ligową ograniczyć do meczów u siebie, Stuttgart biłby się z Bayernem Monachium o mistrzostwo Niemiec. Ale że w klasyfikacji potrzeba dwóch składowych, "Die Roten" balansują na granicy górnej i dolnej połówki. Wszystko przez dramatyczny bilans na wyjeździe. Z każdego z sześciu poprzednich meczów piłkarze Stuttgartu wracali do domu z pustymi rękami! O indolencji podopiecznych Wolfa wiele mówił bilans bramkowy 3-13.

Początek meczu był jak z bajki dla przyjezdnych. W 24. minucie po kiepskim strzale z ponad 25 metrów piłkę niespodziewanie wypluł Philipp Tschauner, a z bliska do siatki trafił japoński napastnik Takuma Asano.

Po raz pierwszy w sezonie Stuttgart prowadził na wyjeździe.

Hannover nie kwapił się do odrobienia strat, dlatego w baśniowych nastrojach przyjezdni byli aż do 76. minuty.

Ostrzeżenie dla VfB przyszło w 63. minucie, kiedy Salif Sane obił słupek, ale do wyrównania doszło kwadrans później. Piłkarze Stuttgartu byli sami sobie winni, ponieważ sprokurowali rzut karny. W ciągu trzech sekund sędzia mógł podyktować dwie jedenastki dla gospodarzy, ponieważ w jednej akcji przez dwóch różnych piłkarzy sfaulowani zostali Niclas Fuellkrug i po chwili Matthias Ostrzolek. Ostatecznie sędzia odgwizdał to pierwsze przewinienie, a "jedenastkę" zamienił na wyrównującego gola sam poszkodowany.

Hannover 96 - VFB Stuttgart 1-1 (0-1)

Bramki: 0-1 Asano (24.), 1-1 Fullkrug (76. - z rzutu karnego)