• 6 .Borussia M' Gladbach (28 pkt.)
  • 7 .FC Augsburg (27 pkt.)
  • 8 .TSG Hoffenheim (27 pkt.)

Jakub Kosecki zadebiutował w SV Sandhausen

​W meczu 1. kolejki 2. Bundesligi SV Sandhausen pokonało 3-1 Eintracht Brunszwik w meczu wyjazdowym. W spotkaniu zagrało trzech Polaków - Jakub Kosecki, Adam Matuszczyk i Rafał Gikiewicz.

2. Bundesliga. Wyniki, tabela i statystyki - kliknij tutaj!

Jakub Kosecki (ostatnio Legia Warszawa) zadebiutował w swojej nowej drużynie - SV Sandhausen w wyganym meczu z Eintrachtem Brunszwik. "Kosa" zagrał w wyjściowym składzie na lewym skrzydle i przebywał na boisku do 65. minuty.

W drużynie Eintrachtu nieudany debiut zaliczył inny były reprezentant Polski - Adam Matuszczyk. Pomocnik rozegrał 68 minut i także został zmieniony. Cały mecz w bramce Eintrachtu rozegrał natomiast bramkarz Rafał Gikiewicz.

W meczach inauguracyjnej kolejki 2. Bundesligi grali także inni Polacy. W piątek napastnik Kacper Przybyłko strzelił dwa gole dla FC Kaiserslautern w meczu z MSV Duisburg. Asystę przy jednej z jego bramek zaliczył inny Polak - Mateusz Klich.

W sobotnim pojedynku FC St. Pauli z Arminią Bielefeld (0-0) 65 minut rozegrał Waldemar Sobota, a w niedzielnym spotkaniu SC Paderborn 07 z VfL Bochum (0-1) w 78. minucie na boisku wbiegł Piotr Ćwielong.