• 6 .Borussia M' Gladbach (28 pkt.)
  • 7 .FC Augsburg (27 pkt.)
  • 8 .TSG Hoffenheim (27 pkt.)

Trener Bayeru Heiko Herrlich "nurkował" przy linii bocznej

Do skandalicznej sytuacji doszło w meczu 1/8 finału Pucharu Niemiec. Trener Bayeru Leverkusen Heiko Herrlich upadł przy linii bocznej, symulując uderzenie ze strony piłkarza Borussii Moenchengladbach.

Borussia przegrała u siebie 0-1, a bramkę na wagę awansu do ćwierćfinału zdobył w 70. minucie Leon Bailey.

Do zamieszania doszło kilka minut później, gdy pomocnik gospodarzy Denis Zakaria wybiegł po piłkę za linię boczną w okolice ławki rezerwowych gości.

Zakaria lekko dotknął Herrlicha, a trener Bayeru, po chwili namysłu, padł na ziemię, symulując atak ze strony zawodnika i chcąc wymusić dla niego kartkę.

"Nurkowanie" trenera co prawda nie miało miejsca w polu karnym, ale i tak wywołało przepychankę między piłkarzami.

Herrlich po meczu przeprosił za swoje głupie zachowanie. - To nie powinno było się wydarzyć - powiedział.

Puchar Niemiec: wyniki, strzelcy, terminarz