• 5 .Borussia M' Gladbach (31 pkt.)
  • 6 .Borussia Dortmund (30 pkt.)
  • 7 .Eintracht Frankfurt (30 pkt.)
  • 8 .FC Augsburg (27 pkt.)

VfB Stuttgart - Hertha Berlin 1-0 w 18. kolejce Bundesligi. Cały mecz Marcina Kamińskiego

Marcin Kamiński grał przez całe spotkanie, a jego VfB Stuttgart pokonał na swoim terenie Herthę Berlin 1-0 (0-0) w 18. kolejce Bundesligi. Zwycięstwo gospodarzom zapewnił gol samobójczy Niklasa Starka. Stuttgart przerwał w ten sposób serię pięciu meczów z rzędu bez zwycięstwa w lidze.

Marcin Kamiński zagrał od pierwszej minuty w spotkaniu z Herthą i to dobra informacja na wznowienie rywalizacji w Bundeslidze. Piłkarze wrócili w ten weekend do akcji na niemieckich boiskach po zimowej przerwie.

Dla Kamińskiego było to jedenaste spotkanie w tym sezonie, w tym dziesiąte w podstawowym składzie. Ten dorobek byłby z całą pewnością lepszy, gdyby nie kontuzja stawu skokowego, jaką w połowie października były defensor Lecha Poznań odniósł w spotkaniu z FC Koeln. Kamiński na powrót do gry czekał dwa miesiące. Przed końcem ubiegłego roku zdążył jeszcze wystąpić w dwóch meczach Stuttgartu.

Piłkarze Herthy defensywy Stuttgartu szczególnie nie przetestowali, a na boisku przez 90 minut głównie wiało nudą. Gospodarze przed rywalizacją ze stołeczną drużyną mieli serię pięciu meczów bez zwycięstwa w lidze, a do tego aż czterech porażek. Podopiecznym Hannesa Wolfa udało się wykorzystać słabą dyspozycję rywali, którzy jeszcze im w tym pomogli.

Zwycięską bramkę w 78. minucie piłkarze Stuttgartu zdobyli bowiem po samobóju Niklasa Starka. Środkowy obrońca Herthy próbował uniemożliwić przyjęcie piłki napastnikowi Mariowi Gomezowi i zrobił to tak niefortunnie, że pokonał swojego bramkarza.

Na ostatnie cztery minuty trener Herthy wpuścił jeszcze na boisko Ondreja Dudę, ale były pomocnik Legii Warszawa miał niewiele czasu na odmienienie losów meczu.

Stuttgart ma na koncie 20 punktów i zajmuje 12. miejsce w tabeli. Przed drużyną Kamińskiego plasuje się właśnie Hertha, która ma cztery punkty przewagi.

VfB Stuttgart – Hertha Berlin 1-0 (0-0)

Bramka: 1-0 Stark (78., sam.)