Czy Robert wygra GP Bahrajnu?

Robert Kubica po raz pierwszy w karierze wywalczył pole position i w dzisiejszym wyścigu o Grand Prix Bahrajnu będzie ścigał się o drugie z rzędu miejsce na podium. Kto wie, może Polak pokusi się nawet o premierowe zwycięstwo w F1?

Grand Prix Bahrajnu jest trzecią eliminacją mistrzostw świata. Pierwszego startu (Australia) nasz kierowca nie ukończył, ale w kolejnym (Malezja) spisał się znakomicie zajmując drugą lokatę!

Reklama

Kubicę ucieszyła dobra jazda w kwalifikacjach, ale nie przywiązuje zbytniej wagi do pole position. - Jak się czuje Polak, który po raz pierwszy w historii wywalczył pole position? Tak samo, jakbym startował z trzeciego czy szóstego miejsca. Za pole position punktów się nie dostaje, ale oczywiście lepiej jest startować z pierwszego miejsca. W niedzielę podczas wyścigu będzie ciężko, ale będziemy walczyć- zapowiada Robert.

Kierowca BMW-Sauber zwrócił także uwagę na bardzo dobre przygotowanie bolidu, z czym zdarzały się spore problemy w poprzednich startach.

Warto podkreślić, że świetny start Kubicy w kwalifikacjach dał jego załodze pierwsze pole position w kilkuletniej historii niemieckiego zespołu.

Jednocześnie Kubica przerwał serię 22 wyścigów, w których pierwsze miejsce startowe zdobywali tylko kierowcy dwóch ekip: McLaren-Mercedes i Ferrari.

Jak nasz rodak spisze się w wyścigu? Przekonaj się śledząc relację na żywo na łamach Interia.pl. Startujemy o 13.30!

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Bahrajn | Grand Prix | Robert Kubica | pole position | robert

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje