FIA zajmie się aferą obyczajową

Nadzwyczajne zgromadzenie ogólne Międzynarodowej Federacji Samochodowej (FIA), zwołane przez prezesa organizacji Maxa Mosley'a, odbędzie się 3 czerwca w Paryżu. Podczas posiedzenia omawiana będzie sprawa afery obyczajowej z udziałem prezesa i jej skutków dla federacji.

W trakcie zgromadzenia odbędzie się tajne głosowanie nad wotum zaufania dla prezesa FIA. Do udziału w paryskim posiedzeniu FIA zaprosiła wszystkich 222 członków organizacji ze 130 państw.

Reklama

Pod koniec marca brytyjski tabloid "News of the World" opublikował pikantne zdjęcia z orgii seksualnej, w której uczestniczył 67-letni Mosley. Po publikacji zdjęć Mosley zrezygnował z przyjazdu do Bahrajnu, gdzie rozegrany został wyścig Grand Prix Formuły 1.

Po ujawnieniu afery wiele krajowych związków motorowych i firm motoryzacyjnych apelowało do Mosley'a, aby do czasu wyjaśnienia sprawy zawiesił swoją funkcję w FIA.

67-letni Mosley uważa, że jego sprawy osobiste nie powinny mieć żadnego wpływu na funkcję sprawowaną w FIA. "Gdybym został zatrzymany prowadząc samochód po alkoholu, gdybym doprowadził do wypadku, wtedy bym natychmiast złożył rezygnację. Ale moje sprawy osobiste nie powinny nikogo interesować. "Afera" jest rozpętana przez media, które nie są mi przychylne. Będę przed sądem walczył o swoje dobre imię. Nie czuję się winny" - uważa prezydent FIA

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: afera | mosley | fia

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje