Jackie Stewart: Kubica może zostać mistrzem

Jackie Stewart, trzykrotny mistrz świata Formuły 1, w wywiadzie dla serwisu Autosport docenia obecnych kierowców F1. Brytyjczyk uważa, że to jedna z najlepszych grup w całej historii tego sportu.

"Sądzę, że to najlepsza stawka kierowców w historii Formuły 1. Red Bull miał dobry bolid w tym roku, ale do ostatniego wyścigu o tytuł walczyło czterech kierowców, a przez większość sezonu w walce liczyło się właściwie pięciu zawodników. Były bolidy Red Bull, Ferrari i McLaren, a Renault naciskało, więc nie można prosić o nic lepszego. To był długi sezon, który rozstrzygał się do samego końca"- wyznał Stewart.

Reklama

Legendarny kierowca swoich wypowiedziach porównał wyczyn Sebastiana Vettela do sukcesów takich sław jak Jim Clark, Jack Brabham czy Graham Hill.

"Vettel jest młodym kierowcą. Gdy go zobaczyłem na rozdaniu nagród Autosportu, powiedziałem, że ja w wieku 23 lat rozpocząłem ściganie się samochodami, a on jest już mistrzem świata. Po Sebastianie możemy spodziewać się jeszcze więcej" - tłumaczy Stewart

Trzykrotny mistrz świata przepowiada, że pewnego dnia Robert Kubica może zostać mistrzem świata.

"Webber nadal się liczy, a Kubica może zostać mistrzem pewnego dnia. Zawsze jest Jenson Button jeżdżący najdelikatniej i najczyściej spośród wszystkich kierowców, a Lewis Hamilton jest prawdopodobnie najlepszy ze wszystkich. Najbardziej utalentowany jest natomiast Alonso. To grupa tak niezwykle uzdolnionych ludzi, że należy się tylko cieszyć, iż możemy oglądać wyścig w tak silnej stawce" - zakończył Stewart.

Dowiedz się więcej na temat: Robert Kubica | mistrz świata | "Mistrz" | Fernando Alonso

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama