"Każdy sekret jest wart miliony euro"

Sezon Formuły 1 trwa w najlepsze, ale inżynierowie i mechanicy teamu BMW Sauber pracują intensywnie nad nowym bolidem w którym Robert Kubica i Nick Heidfeld będą odnosić zwycięstwa w nowym sezonie.

Najważniejsza dla zespołu BMW Sauber jest fabryka w szwajcarskim miasteczku Hinwil. "Na razie pracuje na 50 procent docelowych możliwości. Kiedy skończymy budowę, spodziewam się dużego przyspieszenia. Wierzę, że wkrótce będziemy wygrywać wyścigi!" - powiedział cytowany przez "Super Express" szef zespołu Mario Theissen.

Reklama

Niemniej istotna jest odlewnia silników BMW w Landshut pod Monachium. Tam praca jest ściśle tajna. "Tutaj każdy sekret jest wart miliony euro" - stwierdził Erwin Fuchs, który jest ekspertem od kontroli w odlewni silników F1.

"To bardzo skomplikowana technologia.Do odlania jednej głowicy potrzeba 38 części z hartowanego gazem piasku z dodatkiem żywicy. Wszystko jest przygotowywane z pomocą supernowoczesnego lasera, a później sprawdzane przy użyciu m.in. rentgena i endoskopu. To jest Formuła 1, tu nie może być nawet najmniejszego błędu. Nic więcej nie mogę powiedzieć" - dodał Fuchs.

Super Express/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: BMW | Sauber | sekret

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje