Massa przesłał podziękowania dla szpitala AEK

Brazylijczyk Felipe Massa przesłał za pośrednictwem brazylijskiego ministra sportu Ricardo Leysera Goncalvesa odwiedzającego w poniedziałek Budapeszt podziękowania dla wojskowego szpitala AEK. Kierowca teamu Ferrari trafił tam 25 lipca po wypadku, jakiego doznał podczas kwalifikacji do wyścigu Formuły 1 o Grand Prix Węgier na torze Hungaroring.

"Jestem ogromnie wdzięczny za troskliwą opiekę w trudnych dla mnie godzinach. Jestem pełen szacunku dla profesjonalizmu lekarzy i całego zespołu medycznego szpitala AEK, który stworzył fantastyczną atmosferę podczas całego mojego pobytu w klinice" - napisał Massa w liście do dyrekcji szpitala odczytanym przez ministra w stolicy Węgier.

Reklama

Kilka godzin po przewiezieniu do szpitala, gdy lekarze stwierdzili wieloodłamowe pęknięcie czaszki i wstrząs mózgu, Brazylijczyk został poddany operacji głowy, a po dwóch dniach wybudzono go ze śpiączki farmakologicznej. Wtedy też rozpoczęła się rehabilitacja kierowcy, która kontynuowana jest w Sao Paulo, gdzie udał się dziesięć dni po wypadku.

Massa został uderzony w czoło przez metalową sprężynę, która odpadła z bolidu jego rodaka Rubensa Barrichello z Brawn GP-Mercedes, gdy jechał z prędkością około 250 km/godz. Stracił przytomność i wypadł z toru, po czym uderzył w barierę ochronną ustawioną z opon.

Po operacji nie doszło do żadnych powikłań, a brazylijscy lekarze z optymizmem patrzą na dalszą rehabilitację kierowcy. Nie potrafią jednak określić kiedy wróci na tor.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Felipe Massa | brazylijczyk | podziękowania | massa

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama