Piquet wyrzucony z Renault!

Nelson Piquet junior został wyrzucony z zespołu Renault. Szefowie francuskiego teamu nie są zadowoleni z postawy Brazylijczyka, który w dotychczasowych wyścigach obecnego sezonu nie zdobył ani jednego punktu.

Piquet junior poinformował o tym fakcie na swojej oficjalnej stronie internetowej. W specjalnym oświadczeniu syn trzykrotnego mistrza świata nie krył rozczarowania decyzją Renault F1 Team i skrytykował szefa zespołu Flavio Briatore.

Reklama

Brazylijczyk stwierdził, że czas spędzony we francuskiej stajni był najgorszym w jego karierze. 24-letni zawodnik liczy, że znajdzie zatrudnienie w Formule 1 i udowodni, że posiada duże umiejętności już w nowym zespole.

"Nieliczni w zespole Renault wspierali mnie. Chciałbym im za to podziękować, a także za ciężką pracę jaką wspólnie wykonaliśmy" - napisał Piquet junior w oświadczeniu.

"Zawsze wierzyłem, że menedżer zespołu jest jego ważnym ogniwem. Powinien wspierać i dopingować. W moim przypadku było odwrotnie. Flavio Briatore był moim oprawcą" - wyznał Brazylijczyk.

Piquet junior zadebiutował w F1 w 2008 roku. Brazylijczyk w poprzednim sezonie zdobył 19 punktów, a jego największym sukcesem było drugie miejsce podczas Grand Prix Niemiec.

Jeszcze nie wiadomo, kto zastąpi Piqueta juniora w Renault, ale wszystko wskazuje na to, że będzie to kierowca testowy Romain Grosjean.

PRZECZYTAJ PIERWSZY WYWIAD FELIPE MASSY PO WYPADKU!

AFP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: brazylijczyk | Piquet

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje