Szef Ferrari obawia się Kubicy

W Bahrajnie osiągnęliśmy więcej niż zakładaliśmy. Do pełni szczęścia brakuje tylko zwycięstwa, ale jestem przekonany, że jeszcze w tym sezonie przyjdzie taki moment - ocenił wyniki niedzielnego Grand Prix Formuły 1 szef zespołu BMW- Sauber Mario Theissen.

Na torze Sakhir w Bahrajnie Robert Kubica był trzeci, a jego partner z teamu, Niemiec Nick Heidfeld - czwarty. Po trzech eliminacjach MŚ BMW-Sauber prowadzi w klasyfikacji konstruktorów.

Reklama

"Główny rywal Ferrari nazywa się teraz BMW" - oceniła włoska "La Repubblica". W podobnym tonie komentuje ostatnie wydarzenia hiszpański dziennik "El Pais": "Czarny dzień McLarena oznacza, że BMW nie tylko go dogania, ale i wyprzedza".

"W Bahrajnie osiągnęliśmy więcej niż zakładaliśmy. Do pełni szczęścia brakuje tylko zwycięstwa, ale jestem przekonany, że jeszcze w tym sezonie przyjdzie taki moment" - ocenił Theissen.

W klasyfikacji generalnej MŚ po trzech wyścigach Heidfeld jest drugi, a Kubica czwarty.

Dobrą postawę Polaka w dotychczasowych wyścigach docenił m.in. szef zespołu Ferrari Stefano Domenicali. Jego zdaniem, to on może okazać się najgroźniejszym rywalem jego podopiecznych w walce o mistrzostwo świata.

"Moim zdaniem Kubica, choć obecnie niżej w klasyfikacji, jest groźniejszym rywalem niż Nick Heidfeld i może włączyć się do walki nawet o tytuł mistrzowski. Ma za sobą dwa bardzo dobre wyścigi i robi ciągłe postępy" - uważa Włoch.

Według Theissena, prawdziwym testem będzie dla wszystkich ekip następny wyścig w Barcelonie (27 kwietnia).

"Trzy dotychczasowe, w różnych i dość ekstremalnych warunkach, pokazały, że nikt nie jest perfekcyjnie przygotowany do sezonu. Przez najbliższe trzy tygodnie wszyscy skupią się na dopracowaniu detali i w Barcelonie samochody oraz kierowcy powinni być w optymalnej dyspozycji" - dodał.

Wyścig w Barcelonie ma być szczególnie ważny dla jego ekipy. "Wszyscy mówią, że Barcelona to tor McLarena. Jeżeli i tam im dorównamy, to znaczy, że jesteśmy gotowi do walki o największe trofea" - podkreślił.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: BMW | Sauber | theissen | heidfeld | Robert Kubica | Ferrari

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje