Villeneuve chce wrócić do Formuły 1

Mistrz świata Formuły 1 z 1997 roku Kanadyjczyk Jacques Villeneuve, który od sierpnia 2006 roku, po odejściu z zespołu BMW-Sauber, nie startuje w wyścigach, planuje w przyszłym roku wrócić do sportu i prowadzi z kilkoma teamami rozmowy w sprawie podpisania kontraktu.

Villeneuve odszedł z BMW-Sauber 7 sierpnia 2006 roku, gdy zespół z powodu słabych wyników rozwiązał z nim kontrakt. W teamie zastąpił go Robert Kubica. 38-letni obecnie Villeneuve przez trzy lata nie znalazł w F1 nowego zespołu, startował natomiast w wyścigach cyklu Indy Car i w 24-godzinnym Le Mans. Jak sam mówi jego największym marzeniem jest jednak powrót do F1.

Reklama

"Prowadzę rozmowy z kilkoma zespołami, mam nadzieję, że zakończą się podpisaniem kontraktu" - przyznał Villeneuve w wywiadzie dla dziennika "Journal de Montreal". Według nieoficjalnych informacji Kanadyjczyk jest jednym z głównych kandydatów do miejsca w zespole USA F1, który awizuje swoje starty od 2010 roku.

Kanadyjski kierowca, który dotychczas zawsze bronił swojej prywatności, tym razem potwierdził w wywiadzie, że rozwodzi się z żoną Johanną Martinez, z którą ożenił się w 2006 roku. Para ma dwóch synów Julesa i Joakima. Obaj będą po rozwodzie rodziców mieszkali z matką w Monteralu, gdzie małżonka kierowcy otwiera luksusowy butik.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: BMW | mistrz świata | Sauber

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje