Liga hokejowa: Porażka Unii-Dwory

W 3 kolejce ligii hokeja na lodzie pierwszej porażki doznała drużyna mistrza Polski Unii-Dwory Oświęcim. Nowym liderem został Stoczniowiec Gdańsk.

Unia, która po dwóch kolejkach z kompletem punktów znajdowała się na czele tabeli uległa w Tychach z GKS-owi 3:4 (3:1, 0:2, 0:1).

Po 17 minutach pierwszej tercji gospodarze przegrywali już 0:3 i chyba nikt nie przypuszczał, że spotkanie to uda się hokeistom GKS-u nawet zremisować. Tymczasem stała się rzecz niebywała. Cztery następne trafienia uzyskali gospodarze, sprawiając tym samym swoim kibicom nie lada satysfakcję.

Wyniki 3. kolejki:

GKS Tychy - Dwory SA Unia Oświęcim 4:3 (1:3, 2:0, 1:0).

Bramki: dla GKS - Piotr Sarnik - dwie (30, 54), Tomasz Demkowicz (20), Artur Ślusarczyk (24), dla Unii - Mariusz Puzio (12), Marek Stebnicki (12), Roman Kelner (17).

Kary: GKS - 18 w tym 10 minut za niesportowe zachowanie Andrzej Schubert, Unia - 14 minut. Widzów 1500.

GKS Katowice - TKH Eurostal Toruń 4:1 (1:0, 1:0, 2:1).

Bramki: dla GKS - Adrian Labryga - dwie (37, 53), Janusz Hajnos (12), Rafał Plutecki (58), dla TKH Eurostalu - Przemysław Bomastek (48).

Kary: GKS - 10, TKH - 20 minut. Widzów 200.

Wojas Podhale Nowy Targ - KTH Krynica 5:4 (2:0, 3:1, 0:3).

Bramki: dla Podhala - Dariusz Łyszczarczyk dwie (34, 36), Andriej Prima (4), Sławomir Krzak (11), Krzysztof Zapała (21); dla KTH - Michał Radwański - dwie (54, 57), Robert Tyczyński (22), Jarosław Różański (48).

Kary: Wojas Podhale - 24 min, KTH 4 - min. Widzów 600.

STH Zagłębie Sosnowiec - Stoczniowiec Gdańsk 3:4 (1:1, 2:1, 0:2).

Bramki: dla Zagłębia - Marek Cholewa (3), Krzysztof Kuźniecow (30), Tobiasz Bernat (40); dla Stoczniowca - Marek Moskal - dwie (33, 52), Mariusz Justka (9), Adam Fraszko (49).

Kary: Zagłębie - 2, Stoczniowiec - 26 minut w tym kary po 10 minut za niesportowe zachowanie Aleksander Myszka i Bartłomiej Wróbel. Widzów 1000.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Gdańsk | Podhale Nowy Targ | Zagłębie | Stoczniowiec Gdańsk | bramki | kara | liga | porażka | gks