Hokejowe MŚ U20. Polska przegrała z Norwegią mecz o awans

Hokejowa reprezentacja Polski do lat 20 przegrała z rówieśnikami z Norwegii 2-3 po rzutach karnych ostatni mecz mistrzostw świata Dywizji 1B, którego stawką był awans na zaplecze elity.

Była to pierwsza porażka naszych hokeistów na turnieju w Bledzie. Wcześniej pokonali kolejno: Włochy 9-4, Ukrainę 3-2, Słowenię 5-4 oraz Litwę 4-1.

Mecz miał wielką dramaturgię. Norwegowie prowadzili 2-0. Kontaktowego gola strzelił Dominik Jarosz w 37. minucie, a do dogrywki doprowadził Alan Łyszczarczyk, który zdobył wyrównującego gola siedem sekund przed końcem trzeciej tercji. Graliśmy wtedy w przewadze i bez bramkarza.

W dogrywce nikomu nie udało się rozstrzygnąć spotkania, a w karnych trafiali już tylko Skandynawowie.

Norwegowie byli faworytami imprezy. Pokonując nasz zespół wywalczyli awans do Dywizji IA, z której spadli przed rokiem.

Do czwartej klasy rozgrywkowej zdegradowana została Litwa.

Alan Łyszczarczyk został wybrany przez dyrektoriat turnieju najlepszym napastnikiem mistrzostw.

Norwegia - Polska 3-2 po karnych (0-0, 2-1, 0-1; 0-0, w karnych 2-0)

1-0 Vold (26.)

2-0 Homdrom (27.)

2-1 Jarosz (37.)

2-2 Łyszczarczyk (60. w przewadze)

Decydujący karny: Ellingsen.

Strzały: 31-27. Kary: 6-10 min.

Polska: Kamil Lewartowski (Oskar Prokop n/g) - Jakub Michałowski, Patryk Wysocki; Michał Bernacki, Dominik Jarosz, Paweł Zygmunt - Tomasz Skokan, Grzegorz Radzieńciak; Alan Łyszczarczyk, Dominik Paś, Bartłomiej Jeziorski - Szymon Niedlich, Olaf Bizacki; Jan Sołtys, Michał Rybak, Patryk Pelaczyk - Miłosz Noworyta; Paweł Obłoński, Maciej Rybak, Szymon Mularczyk, Dominik Olszewski.