Hokeiści wylatują na turniej kwalifikacyjny do IO

Nie należymy do faworytów turnieju, ale naszym celem jest awans do finału, w którym wszystko jest możliwe - powiedział przed wylotem do Japonii na turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich w Pekinie trener reprezentacji Polski w hokeju na trawie Maciej Matuszyński.

To już ostatnia szansa polskich "laskarzy" na awans do IO. W japońskiej Kakamigaharze będą czekać na nich wymagający rywale - mistrzowie świata Niemcy, Japończycy, Malezyjczycy, Szwajcarzy oraz Włosi. Awans wywalczy tylko jedna drużyna.

Reklama

"Niemcy muszą to wygrać, a każda inna ekipa może. Właśnie w tym widzę naszą szansę. Decydujące będą dwa pierwsze spotkania. Trochę niefortunnie na początek zagramy z gospodarzami i Malezją, ale dzięki temu już na wstępie będziemy wiedzieli na co nas stać i gdzie jest nasze miejsce" - powiedział Matuszyński.

Przygotowania polskich hokeistów do turnieju kwalifikacyjnego trwają już od grudnia i rozpoczęły się obozem w Wałczu. Potem były zgrupowania w RPA i Hiszpanii, gdzie oprócz rozegrania 15 spotkań kontrolnych (10 wygrali) zawodnicy mogli też obserwować swoich najgroźniejszych rywali - Niemców.

"Mamy ich rozpracowanych, ale to nie wystarczy. Wszystko idzie w dobrym kierunku, na treningach gra układała się coraz lepiej. Udoskonaliliśmy wykonywanie stałych fragmentów gry, a przede wszystkim krótkich rogów" - dodał trener.

26 marca reprezentacja wyleci do Seulu, gdzie 29 i 30 marca rozegra jeszcze dwa spotkania towarzyskie z Koreą Płd. 31 marca drużyna uda się do Japonii. Pierwszy mecz w turnieju z Malezją odbędzie się 5 kwietnia.

W pekińskich igrzyskach wystąpi 12 drużyn. Jedenaście drużyn już wywalczyło awans, i są to: Holandia, Hiszpania, Belgia, Wielka Brytania, Korea Płd, Pakistan, Chiny, Kanada, RPA, Nowa Zelandia i obrońca tytułu z Aten - Australia.

Program turnieju kwalifikacyjnego w Kakamigaharze:

5 kwietnia (sobota)

12:00 Niemcy - Włochy (czas lokalny)

14:00 Polska - Malezja

16:00 Szwajcaria - Japonia

6 kwietnia (niedziela)

13:00 Szwajcaria - Niemcy

15:00 Polska - Japonia

17:00 Włochy - Malezja

7 kwietnia (poniedziałek)

dzień wolny

8 kwietnia (wtorek)

13:00 Polska - Szwajcaria

15:00 Japonia - Włochy

17:00 Niemcy - Malezja

9 kwietnia (środa)

dzień wolny

10 kwietnia (czwartek)

12:00 Malezja - Szwajcaria

14:00 Polska - Włochy

16:00 Niemcy - Japonia

11 kwietnia (piątek)

dzień wolny

12 kwietnia (sobota)

13:00 Polska - Niemcy

15:00 Japonia - Malezja

17:00 Szwajcaria - Włochy

13 kwietnia (niedziela) w meczach o ostateczną kolejność

9:00 5 drużyna z 6

11:30 3 z 4

14:00 oraz spotkanie decydujące o awansie: 1 drużyna z 2.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: dzień wolny | Włochy | Malezja | Japonia | Szwajcaria | turniej | Niemcy | awans | hokeiści

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama