Polscy rugbiści przegrali z Holendrami 16:40 w Dywizji 1B Pucharu Narodów Europy

Polscy rugbiści przegrali w Amsterdamie z Holendrami 16:40 (11:16) w sobotnim meczu Dywizji 1B Pucharu Narodów Europy.

Było to ostatnie w tej edycji rozgrywek spotkanie naszych reprezentantów, którzy już wcześniej byli pewni utrzymania, ale i nie mieli szans na awans.

W polskim zespole zadebiutowali w sobotę Tomasz Nowak i Kevin Bracik. O porażce "Biało-czerwonych" w dużym stopniu zdecydowała druga połowa, w której długo grali w osłabieniu.

Po wyrównanym początku Polacy w 21. minucie objęli prowadzenie 8:6, gdy przyłożeniem popisał się Kamil Bobryk. Mogło być większe, jednak próba podwyższenia się nie powiodła. Później do głosu doszli gospodarze, ale w 34. minucie Tomasz Gasik wyrównał po rzucie karnym na 11:11. Do przerwy "Pomarańczowi" prowadzili 16:11.

W 49. minucie pięknym rajdem popisał się kapitan miejscowych Rik Roovers, a na 23:11 podwyższył Leon Koenen. Po kolejnych 13 minutach było już 28:11, zaś "Biało-czerwoni" grali wtedy w osłabieniu po czerwonej kartce dla Bobryka. Gości stać było jeszcze tylko na krótki zryw i przyłożenie Aleksandra Nowickiego, ale to Holendrzy w końcówce zwiększyli przewagę.

Holandia - Polska 40:16 (16:11)

Punkty dla Polski: Kamil Bobryk 5, Tomasz Hebda 5, Tomasz Gasik 3, Michał Kępa 3.

Skład Polski: Rafał Witoszyński (60. Adrian Chróściel), Kamil Bobryk, Marcin Wilczuk (35-45. Adrian Chróściel, 72. Daniel Bartkowiak), Michał Krużycki (60. Tomasz Nowak), Paweł Poniatowski (72. Piotr Wawrzyszczak), Aleksander Nowicki, Tomasz Hebda, Paweł Dąbrowski (58. Grzegorz Buczek) - Dawid Plichta (58. Jakub Bobruk) - Michał Kępa - Szymon Sirocki (50. Tomasz Rokicki), Patryk Reksulak, Tomasz Gasik, Robert Kwiatkowski (40. Kevin Bracik) - Krystian Pogorzelski.