PŚ w żeglarstwie: zwycięstwa Skrzypulec z Mrózek Gliszczynską i Tarnowskiego

Agnieszka Skrzypulec z Irminą Mrózek Gliszczynską w klasie 470 i Paweł Tarnowski w deskowej RS:X zwyciężyli w żeglarskich regatach Pucharu Świata w japońskim Gamagori. W sobotę trzecie miejsce w klasie 49er zajęli Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński

Skrzypulec z Mrózek Gliszczynską ruszały do ostatniego wyścigu z pozycji liderek. Za nimi były reprezentantki gospodarzy. Polki potwierdziły swą dominację, metę minęły jako pierwsze, wyprzedzając japońską załogę Ai Kondo Yoshida i Miho Yoshioka.

Reklama

Dla Polek jest to najlepszy sezon w karierze, mimo że Mrózek Gliszczynska rozpoczęła go z opóźnieniem, po ponad półrocznej przerwie spowodowanej operacją kontuzjowanego kolana i rehabilitacją. Pod jej nieobecność Skrzypulec startowała z Jolantą Ogar, z którą zdobyła brązowy medal mistrzostw Europy. Natomiast po powrocie Mrózek Gliszczynskiej sięgnęły po złoto mistrzostw świata.

W sobotę z powodu zbyt słabego wiatru zabrakło już czasu na finałowy wyścig mężczyzn w klasie RS:X i przeniesiono go na niedzielę. Ale i ten dzień okazał się dla windsurferów niekorzystny i zawodnicy nie wystartowali do wyścigu medalowego. W tej sytuacji zwycięzcą został lider klasyfikacji Paweł Tarnowski (SKŻ Ergo Hestia Sopot), a siódme miejsce zajął Radosław Furmański (DKZ Dobrzyń).

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje