Justyna Kowalczyk zaskoczona decyzją PZN

Polski Związek Narciarski (PZN) stworzył stanowisko Trenera Koordynatora i w drodze konkursu wybrał do tej funkcji Annę Staręgę. Decyzja PZN mocno zdziwiła Justynę Kowalczyk, która dosadnie skomentowała ją na Twitterze.

"W sumie to mnie zatkało. Idę się lepiej wybiegać... Mamy nadtrenera od biegów w PZN" - napisała na Twitterze Kowalczyk. 

Reklama

W poniedziałek PZN poinformował o wybraniu na stanowisko Trenera Koordynatora Anny Staręgi. W środowisku narciarskim nowej trenerce zarzuca się jednak, że nie spełnia wymogów, jakie przy ogłoszeniu konkursu, postawił związek. Pojawiają się głosy, że Staręga nie ma odpowiedniego doświadczenia. W wymogach konkursowych widniał zapis o minimum dwuletnim stażu trenerskim w biegach narciarskich.

"Zastanawiam się w jaki sposób trener koordynator może pomóc Wierietielnemu czy nawet Krężelokowi. Bo jeśli ma się uczyć, to może jako trener klubowy" - komentowała wybór PZN Justyna Kowalczyk.

Polski Związek Narciarski na oficjalnej stronie, przy ogłoszeniu wyników konkursu, poinformował, że w najbliższych dniach pojawi się sylwetka Anny Staręgi. Z niej powinniśmy się dowiedzieć, jakie doświadczenie posiada trenerka. 

AK

Dowiedz się więcej na temat: Justyna Kowalczyk

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje