• 1 .Legia Warszawa (38 pkt.)
  • 2 .Lech Poznań (36 pkt.)
  • 3 .Górnik Zabrze (36 pkt.)
  • 4 .Jagiellonia Białystok (36 pkt.)
  • 5 .Zagłębie Lubin (32 pkt.)
  • 6 .Arka Gdynia (31 pkt.)
  • 7 .Korona Kielce (31 pkt.)
  • 8 .Wisła Kraków (31 pkt.)

Giza: Po prostu chciałem grać w Cracovii

- Po prostu chciałem grać w Cracovii. To zadecydowało - mówi Piotr Giza, który 13 grudnia podpisał półroczny kontrakt z Cracovią.

- Kraków to moje miasto. Decyzja była prosta. Moja żona też się cieszy z tego powrotu. W Warszawie byliśmy sami. Teraz jest szczęśliwa, bo razem z córką są blisko ze swoją rodziną - dodał.

Reklama

30-letni pomocnik najlepszy okres swojej kariery spędził w "Pasach", z którymi przeszedł drogę z trzeciej ligi do Ekstraklasy. Od sezonu 2007/08 został zawodnikiem Legii Warszawa, gdzie najpierw był wypożyczony, a potem doszło do transferu definitywnego. W pierwszym sezonie w klubie z Łazienkowskiej wywalczył Puchar Polski. 1 października 2010 roku za porozumieniem stron rozwiązał umowę z Legią. Od tego czasu ćwiczył z Cracovią.

- Teraz jestem dojrzalszym piłkarzem. W Legii była duża konkurencja. Walczyłem z dobrymi piłkarzami o miejsce do gry, a to podnosi poziom zawodnika. Im więcej się gra tym bardziej nabiera się pewności siebie i uczy na własnych błędach - stwierdził Giza.

- Rozmowy kontraktowe z Cracovią toczyły się w spokojnej atmosferze. Nie było żadnych punktów spornych. Tak się umówiliśmy, że podpisujemy kontrakt na pół roku z opcją przedłużenia na kolejny rok. Jeżeli obie strony będą zainteresowane to usiądziemy po rundzie i zadecydujemy co będzie dalej - dodał.

Giza do "Pasów" wraca w trudnym momencie. Po rundzie jesiennej Cracovia zajmuje ostatnie miejsce w tabeli tracąc dziewięć punktów do bezpiecznej strefy.

- Nie myślę o tym, że będziemy grać o utrzymanie. I ja, i każdy z chłopaków będziemy wychodzić na wiosnę na mecze z zamiarem zwycięstwa. Nie wyobrażam sobie, żeby ktoś wychodził z innym nastawieniem. Mamy zostawiać zdrowie na boisku i walczyć. Dobra gra będzie nagrodzona punktami - mówi 30-letni pomocnik.

- To jest piłka nożna, wierzę w to, że Cracovia się utrzyma. Szanse na to są - zakończył Giza, który dotychczas rozegrał 145 meczów w Ekstraklasie strzelając 24 gole.

Wyniki, terminarz i tabela Ekstraklasy

www.cracovia.pl
Dowiedz się więcej na temat: Cracovia | Piotr Giza

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje