• 1 .Legia Warszawa (38 pkt.)
  • 2 .Lech Poznań (36 pkt.)
  • 3 .Górnik Zabrze (36 pkt.)
  • 4 .Jagiellonia Białystok (36 pkt.)
  • 5 .Zagłębie Lubin (32 pkt.)
  • 6 .Arka Gdynia (31 pkt.)
  • 7 .Korona Kielce (31 pkt.)
  • 8 .Wisła Kraków (31 pkt.)

Radosław Matusiak: Jeszcze brakuje gazu

W spotkaniu z Lechem Poznań w barwach Cracovii zadebiutował były reprezentant Polski, Radosław Matusiak. "Radomatu" rozegrał bardzo dobre zawody i miał udział przy zwycięskiej bramce "Pasów" strzelonej przez Pawła Sasina.

- Cieszy mnie przede wszystkim ten wynik. Wygraliśmy z Lechem, bardzo mocną drużyną, pretendentem do tytułu. Do debiutu marzeń zabrakło bramki, szczególnie, że były ku temu okazje. Szkoda, że nie zamieniłem jeden z nich na bramkę - przyznał po meczu debiutant, który po zaledwie jednym treningu z nowym zespołem wskoczył do pierwszego składu. - Rozmawiałem z trenerem przed podpisaniem kontraktu i dał mi do zrozumienia, że zagram w pierwszym składzie. Nie wiedziałem tylko w jakim wymiarze czasowym, ale tak się mecz ułożył, że grałem całe spotkanie.

Reklama

- Przepracowałem w stu procentach okres przygotowawczy, zrzuciłem troszkę wagi. Muszę powiedzieć natomiast, że brakuje mi jeszcze tego gazu, tego co miałem w Bełchatowie. Trener Lenczyk wie jak to zrobić, wie jak przygotować zawodnika. W Bełchatowie z tego wyszedł dobry wynik. Muszę popracować jeszcze nad kondycją, ale jestem dobrej myśli - mówił Matusiak.

27-letni napastnik nie miał problemów w komunikacji z partnerami z zespołu: - Solidni piłkarze zawsze się zrozumieją. Zwłaszcza, że kilku znam - Darka Pawlusińskiego z Bełchatowa, "Ślusarza" z kadry młodzieżowej, Łukasza Mierzejewskiego.

Przysłuchujący się rozmowie trener Lenczyk przerwał ją na chwilę: - Radek, masz pozdrowienia od Maćka Stolarczyka! Mówi, że fajnie, że Cię wziąłem - przekazał z uśmiechem doświadczony szkoleniowiec.

Czytaj także:

SENSACJA! CRACOVIA POKONAŁA LECHA

ASInfo/INTERIA.PL

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje