• 1 .Górnik Zabrze (29 pkt.)
  • 2 .Legia Warszawa (28 pkt.)
  • 3 .Wisła Kraków (27 pkt.)
  • 4 .Jagiellonia Białystok (27 pkt.)
  • 5 .Korona Kielce (25 pkt.)
  • 6 .Lech Poznań (25 pkt.)
  • 7 .Zagłębie Lubin (23 pkt.)
  • 8 .Lechia Gdańsk (20 pkt.)

"Jaga": Ograć możemy każdego, byle z każdym...

- Stać nas na wiele. Z tym potencjałem ludzkim będziemy w stanie wygrać z każdym zespołem w polskiej lidze, ale ... z każdym też przegrać - w rozmowie z INTERIA.PL sprawę stawia otwarcie trener Jagielloni Białystok, Artur Płatek.

Jak to z beniaminkami bywa, "Jaga" w przedsezonowych sparingach miała problemy ze stabilizacją formy. Raz remisowała z mocną Wisłą Kraków i to na jej terenie (1:1), by kilka dni później dać się rozbić u siebie drugoligowej Polonii Warszawa (2:5).

Reklama

Trener Płatek nie krył jednak, że może to być spowodowane ciężkimi treningami. - Jesteśmy beniaminkiem, więc w każdym meczu będziemy musieli być gotowi na walkę przez 90 minut - podkreśla.

- W związku z tym, że z każdym możemy wygrać, ale i z każdym przegrać, starałem się moich chłopaków podbudować mentalnie. Znaleźć nasz sposób na grę w zależności od taktyki przeciwnika - opowiada szkoleniowiec białostoczan.

Atutem Jagielloni będzie utalentowana młodzież. Piłkarze tacy, jak 20-letni obrońca Marek Wasiluk zwrócili już na siebie uwagę łowców głów. - Marek może być naszym skarbem. Wprawdzie jeszcze czasem spanikuje, ale jest silny, rosły i ma dobre uderzenie z lewej nogi - komplementuje młodszego kolegę dowódca obrony "Jagi" Radosław Kałużny.

- Woziliśmy całą grupę młodych chłopaków na sparingi, żeby zapoznawali się z atmosferą tej całej pierwszoligowe karuzeli - obrazowo wtrącił trener Artur Płatek.

Słabością beniaminka z Podlasia jest tylko kiepskie zaplecze treningowe. Z tego powodu drużyna musiała się tułać po całej Polsce, by móc potrenować.

Michał Białoński, INTERIA.PL

***

Gorące spięcia pod bramką! Najciekawsze sytuacje! Kontrowersje Orange Ekstraklasy! Tylko u nas!

Zobacz Magazyn Ligowy

Skróty meczów możesz obejrzeć na naszych stronach, możesz też ściągnąć na telefon komórkowy!

Dowiedz się więcej na temat: płatek

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje