• 1 .Legia Warszawa (31 pkt.)
  • 2 .Górnik Zabrze (29 pkt.)
  • 3 .Wisła Kraków (27 pkt.)
  • 4 .Jagiellonia Białystok (27 pkt.)
  • 5 .Korona Kielce (25 pkt.)
  • 6 .Lech Poznań (25 pkt.)
  • 7 .Zagłębie Lubin (23 pkt.)
  • 8 .Arka Gdynia (22 pkt.)

Zagłębie ma mocną kadrę na Steauę

- Najważniejsze, że zachowaliśmy całą kadrę. Odejście Łukasza Piszczka było wkalkulowane - on nie był naszym zawodnikem - podkreśla dyrektor sportowy Zagłębia Lubin Jakub Jarosz. - Poza tym wzmocniliśmy każdą formację i z nadzieją podejdziemy do rywalizacji ze Steauą.

W Lubinie mają nadzieję, że nikt nie będzie tęsknił za Piszczkiem (wrócił do Herthy Berlin - przyp. red.) dzięki pozyskaniu z Legii Piotra Włodarczyka. - Piotrek jest gwarantem strzelania bramek. Myślę, że ustrzeli ich minimum 10 w sezonie - nie kryje dyrektor Jarosz. - Wiem, że w Legii narzekali na jego nieskuteczność, ale przecież "Włodar" w każdym meczu potrafił dojść do kilku sytuacji stuprocentowych. A to też sztuka.

Reklama

Trener Czesław Michniewicz i jego współpracownicy są przekonani, że Włodarczyk - dzięki temu, że w Zagłębiu odzyska spokój i luz psychiczny, zacznie znowu strzelać gole jak na zawołanie.

Co do wzmocnień pozostałych wzmocnień, mistrzowie Polski liczą nie tylko na duet z Groclinu Michał Goliński (- Druga linia z nim będzie znacznie pewniejsza - uważa Jarosz) - Aleksander Ptak (- Dzięki niemu Michal Vaclavik będzie miał groźnego konkurenta do walki o miejsce w bramce - dodaje dyrektor). W klubie z miedziowego zagłębia liczą też na rosłego napastnika z Brazylii - Andre Nunesa, a przede wszystkim na wypożyczonego z Benfiki Lizbona lewego obrońcę - Tiago Gomesa. Obaj trafili do Lubina dzięki zabiegom portugalskiego skauta mistrzów Polski - Maria Branca.

- Nunes? 1,92 m wzrostu, obunożny, dobrze grający głową, umiejący się zastawić, grać tyłem do bramki - takiego napastnika nam brakowało - rekomenduje Brazylijczyka Jakub Jarosz i zaznacza, że już podczas obozu w Austrii piłkarz świetnie się prezentował.

Tiago Gomes grał ostatnio w młodzieżowej kadrze Portugalii na turnieju w Toulonie. - Interesowały się nim Ajax i PSG, ale Benfica powiedziała, że właśnie nam go daje - szczyci się dyrektor sportowy Zagłębia.

Choć przed drugiej rundy eliminacji do Ligi Mistrzów skład można uzupełniać jeszcze przez dziewięć dni (do 26 lipca) w Lubinie uważają kadrę za zamkniętą. Nie kryją też, że starali się o wypożyczenie z Wisły Kraków stopera Adama Kokoszki. I choć piłkarz sam chciał przenieść się do Zagłębia (pewniejsze miejsce w składzie i wizja walki o Ligę Mistrzów), Wisła go nie puściła. Zażądała od lubinian w zamian Macieja Iwańskiego i Wojciecha Łobodzińskiego.

- Z całym szacunku dla Adama, ale wzięcie go za naszych dwóch kluczowych zawodników - Maćka i Wojtka, to jakaś abstrakcja, Takie rozwiązania nie wchodzą w rachubę - deklaruje dyrektor sportowy Zagłębia.

Michał Białoński, INTERIA.PL

Dowiedz się więcej na temat: kadr | Lubin | sportowy | Jakub Jarosz | Zagłębie

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje