• 6 .Arka Gdynia (31 pkt.)
  • 7 .Korona Kielce (31 pkt.)
  • 8 .Wisła Kraków (31 pkt.)

Remisy Korony w sparingach z Siarką i Polonią

W rozegranym w Kielcach ostatnim sparingu w ramach przygotowań do rundy wiosennej ekstraklasy piłkarze Korony zremisowali z Polonią Warszawa 2-2 (0-1). Wcześniej bezbramkowym remisem zakończył się ich mecz z Siarką Tarnobrzeg.

W spotkaniu Korona - Polonia, pierwszą bramkę dla "Czarnych Koszul" zdobył po dośrodkowaniu z rzutu rożnego napastnik Łukasz Teodorczyk.

Po przerwie, w 66. minucie kolejnego gola dla Polonii zdobył Jacek Kiełb, grający jeszcze niedawno w zespole z Kielc. Niedługo później, bo w 73. min. nadzieje na zwycięstwo Koronie przywrócił Paweł Sobolewski, zdobywając bramkę kontaktową, a wynik spotkania na 2-2 ustalił w przedostatniej minucie meczu Tomasz Lisowski z rzutu karnego.

Wcześniej Korona bezbramkowo zremisowała z Siarką Tarnobrzeg na sztucznym boisku przy ulicy Ściegiennego.

Na 21 lutego zaplanowano prezentację drużyny przed rundą wiosenną. Pierwszy mecz w ekstraklasie Korona rozegra 23 lutego z Legią Warszawa na swoim stadionie.

Kielczanie po rundzie jesiennej zajmują 13. miejsce w tabeli.

Dowiedz się więcej na temat: Korona Kielce | Polonia Warszawa | Ekstraklasa | sparing