• 1 .Legia Warszawa (38 pkt.)
  • 2 .Lech Poznań (36 pkt.)
  • 3 .Górnik Zabrze (36 pkt.)
  • 4 .Jagiellonia Białystok (36 pkt.)
  • 5 .Zagłębie Lubin (32 pkt.)
  • 6 .Arka Gdynia (31 pkt.)
  • 7 .Korona Kielce (31 pkt.)
  • 8 .Wisła Kraków (31 pkt.)

Arboleda podpisał kontrakt z Lechem

Stoper mistrza Polski Manuela Arboleda podpisał nowy kontrakt z "Kolejorzem" - będzie reprezentował jego barwy przez trzy kolejne sezony. To koniec sagi o perypetiach transferowych Kolumbijczyka, który w ten sposób wkrótce zadebiutuje w reprezentacji Polski!

Dotychczasowy kontrakt Arboledy z Lechem obowiązuje do końca czerwca przyszłego roku - formalnie więc piłkarz mógłby podpisać umowę z nowym pracodawcą już 1 stycznia, a pół roku później zmienić klub.

Reklama

- Bóg chciał, że interesowało się mną wiele klubów - mówił dziś Kolumbijczyk, który znany jest z religijności. Po bramkach kolegów często widać, jak klęczy na boisku i się żegna, zaś w klubowej szafce ma nawet swój ołtarzyk.

Piłkarzem miały się interesować oba stołeczne kluby (Legia i Polonia) oraz jeden meksykański. Arboleda podpisał jednak nową umowę z Lechem. - Byłem związany umową nie tylko z Lechem, ale i z tym miastem. Wiem, że nie wszyscy w Poznaniu mnie lubią, ale ponad połowa na pewno tak - stwierdził Kolumbijczyk.

Arboleda będzie najlepiej opłacanym piłkarzem nie tylko w Lechu, ale w całej lidze - ma zarabiać ok. 1,7 mln złotych rocznie. - Lech zaproponował mi wiele, widzieli mnie nawet jako dyrektora sportowego - śmiał się Kolumbijczyk, choć siedzącemu obok dyrektorowi sportowemu Markowi Pogorzelczykowi wcale do śmiechu nie było. Po chwili dodał jednak: - Propozycja trzyletniej umowy bardzo mi odpowiada.

Zadowolony był trener Lecha Jose Mari Bakero, który uważa Arboledę za jednego z liderów drużyny i człowieka bardzo charyzmatycznego. Za to prezes KKS Lech Andrzej Kadziński triumfował: - Wbrew temu, co mówili w telewizji redaktorzy Smokowski i Twarowski, Manuel zagra u nas - mówił. Bo wielu widziało już Arboledę w Polonii, która oferowała Kolumbijczykowi znacznie wyższe uposażenie.

Pozostanie Arboledy w Poznaniu oznacza, że piłkarz wkrótce powinien otrzymać polski paszport, bo właśnie mija pięć lat odkąd tutaj gra. Wtedy zniknie ostatnia przeszkoda w reprezentowaniu przez niego "Biało-czerwonych" barw, a przecież Kolumbijczyk grał już u Franciszka Smudy - tak w Zagłębiu Lubin, jak i w Lechu. - Dziękuję mojemu polskiemu tacie, trenerowi Smudzie - powiedział ostatnio na gali tygodnika "Piłka Nożna" Arboleda odbierając nagrodę dla "Obcokrajowca roku".

Wyniki, terminarz i tabela Ekstraklasy

Zobacz również:

Ciekawi rywale mistrza Polski

Dowiedz się więcej na temat: Manuel Arboleda

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje