• 1 .Legia Warszawa (38 pkt.)
  • 2 .Lech Poznań (36 pkt.)
  • 3 .Górnik Zabrze (36 pkt.)
  • 4 .Jagiellonia Białystok (36 pkt.)
  • 5 .Zagłębie Lubin (32 pkt.)
  • 6 .Arka Gdynia (31 pkt.)
  • 7 .Korona Kielce (31 pkt.)
  • 8 .Wisła Kraków (31 pkt.)

Lech coraz zdrowszy

Piłkarze poznańskiego Lecha udanie rozpoczęli rozgrywki sezonu 2009/2010. Najpierw wygrali prestiżowe spotkanie o Superpuchar Ekstraklasy z krakowską Wisłą. W minionym tygodniu pomyślnie zadebiutowali w Lidze Europejskiej, a w ostatnią niedzielę ograli Piasta Gliwice 3:1(0:0).

Podopieczni trenera Jacka Zielińskiego sezon rozpoczęli bardzo efektownie, ale co jeszcze ważniejsze bardzo efektywnie. Ostatnie wyniki poznańskich piłkarzy u rywali muszą budzić respekt. Tym bardziej że sztab szkoleniowy nie ma do dyspozycji wszystkich swoich zawodników.

Reklama

Przed pierwszym spotkaniem z wicemistrzem Norwegii urazu doznał Marcin Kikut (uraz więzadła kolcowo-biodrowego i stawu biodrowo-krzyżowego). Z kontuzją od początku okresu przygotowawczego boryka się Panamczyk - Luis Henriquez. Natomiast od obozu w Bawarii często gabinety lekarzy oraz klubowych masażystów odwiedza również Łukasz Białożyt. Intensywny proces rehabilitacji wciąż przechodzi także Grzegorz Wojtkowiak.

Przypomnimy, że popularny "Dyzma" w maju przeszedł poważny zabieg, po tym jak na jednym z treningów pechowo zerwał więzadła w kolanie. Na szczęście sytuacja zdrowotna wspomnianych graczy powoli się normuje. Co w najbliższym czasie da poznańskiemu trenerowi większy komfort pracy.

Luis Henriquez obecnie ćwiczy indywidualnie z Andrzejem Kasprzakiem, trenerem od przygotowania fizycznego. Sympatyczny Panamczyk do zespołu powróci już w przyszłym tygodniu. Podobnie sprawa ma się z kontuzją Marcina Kikuta Z kolei Łukasz Białożyt do pozostałych kolegów dołączy najprawdopodobniej za około dwa tygodnie. Podobnie zresztą jak wspominany już wcześniej Grzegorz Wojtkowiak.

Łukasz Klin, Poznań

Czytaj także:

LECH DŁUŻEJ NA WYGNANIUKLIKNIJ!

LECH NIE LEKCEWAŻY FREDRIKSTAD KLIKNIJ!

SMUDA KONTRA LECH KLIKNIJ!

Dowiedz się więcej na temat: Łukasz

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje