• 1 .Legia Warszawa (38 pkt.)
  • 2 .Lech Poznań (36 pkt.)
  • 3 .Górnik Zabrze (36 pkt.)
  • 4 .Jagiellonia Białystok (36 pkt.)
  • 5 .Zagłębie Lubin (32 pkt.)
  • 6 .Arka Gdynia (31 pkt.)
  • 7 .Korona Kielce (31 pkt.)
  • 8 .Wisła Kraków (31 pkt.)

Nowak: Lechia jest silna

Datę piątkowego spotkania Cracovii z Lechią Gdańsk pomocnik drużyny z Wybrzeża, Paweł Nowak na pewno specjalnie odhaczył w kalendarzu. "Pawka" do Lechii trafił bowiem właśnie z Cracovii, w której przez ostatnie 7 lat był ważnym zawodnikiem.

- Takie jest życie piłkarza. Sentyment do Cracovii pozostał, przecież zostawiłem w Krakowie wiele zdrowia. Teraz jestem zawodnikiem Lechii Gdańsk i będę chciał grać, jak najlepiej dla tego klubu - mówił po meczu, w którym strzelił byłym kolegom dwie efektowne bramki. - Sentyment oczywiście jest, ale co miałem zrobić? Wyjść na boisko i nie biegać? Rozegrałem prawie 150 meczów dla tego klubu, spędziłem w nim 7 lat. Nikt mi nie zarzuci, że nie starałem się w koszulce Cracovii. Zawsze chciałem grać jak najlepiej i tak samo jest teraz w Gdańsku. Chcę, aby ta drużyna wygrywała - tłumaczy Nowak.

Reklama

A co miał do powiedzenia na temat swojej nowej drużyny? - Jest to drużyna z wieloma zawodnikami dobrze wyszkolonymi technicznie, kreatywnymi, więc możemy osiągnąć dobry wynik. Liga jest przecież wyrównana. Początek mamy znakomity, ale to trzeba jeszcze potwierdzić w kolejnych meczach. Myślę, że będzie optymistycznie.

Zdaniem Pawła Nowaka rozmiar piątkowego zwycięstwa nie jest wynikiem słabości Cracovii, ale siły Lechii. - Myślę, że to nie Cracovia jest słaba. My jesteśmy mocni. Od pierwszej minuty nadawaliśmy ton grze. To my decydowaliśmy o obliczu tego spotkania. Druga bramka może była szczęśliwa, ale została zdobyta dlatego, ponieważ to my dyktowaliśmy grę. Często powtarzałem to jeszcze w Krakowie: jeśli drużyna narzuci swój styl gry, będzie utrzymywała się przy piłce i będzie dobrze wykonywać założenia taktycznie, to te bramki muszą przyjść. Odnieśliśmy efektowne zwycięstwo. Wyszło nam wszystko - cieszył się Nowak.

O blamażu Cracovii w meczu z Lechią Gdańsk przeczytaszTUTAJ

Co o meczu powiedział Jakub Kaszuba, strzelec bramki dla Cracovii przeczytasz TUTAJ

Podsumowanie spotkania w wykonaniu Tomasza Kafarskiego, trenera Lechii Gdańsk znajdziesz TUTAJ

ASInfo/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Gdańsk | bramki

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje