• 6 .Arka Gdynia (31 pkt.)
  • 7 .Korona Kielce (31 pkt.)
  • 8 .Wisła Kraków (31 pkt.)

Unia Kalety - Ruch Chorzów 0-4 w sparingu

Ruch Chorzów pokonał Unię Kalety 4-0 w meczu towarzyskim rozegranym z okazji 95-lecia występującej w częstochowskiej lidze okręgowej Unii.

Chorzowianie przystąpili do spotkania "z marszu", bowiem przygotowania do sezonu rozpoczęli dwa dni wcześniej i dlatego sparing trwał 2 x 30 minut.

Kolejnym rywalem "Niebieskich" będzie 18 czerwca ekstraklasowe Zagłębie Lubin. Dwa dni później zespół trenera Waldemara Fornalika pojedzie na zgrupowanie do Rybnika

Unia Kalety - Ruch Chorzów 0-4 (0-1)

Bramki: Mateusz Cichocki (2-głową), Przemysław Bargiel (49), Adam Setla (53), Łukasz Siedlik (59).

Unia: Masina - Machoń, Halamus, Bambynek, Painta - Cyl, Mateusz Urbańczyk, Smiołczyk, Golec - Nosman, Gomoluch; grali także: Baron, Pilarski i Feliks; trener: Sebastian Cebek.

Ruch: (I połowa) Skaba - Konczkowski, Cichocki, Koj, Oleksy - Iwański, Hanzel - Mazek, Lipski, Podgórski - Efir; (II połowa) Lech - Wagner (48 Urbańczyk), Żmuda, Trojak, Komarnicki - Gęsior, Lesik, Bargiel, Moneta - Siedlik, Setla; trener: Waldemar Fornalik.

Żółta kartka: Bambynek. Sędziował: Rafał Kandzia (Zabrze).

Dowiedz się więcej na temat: Ruch Chorzów | Ekstraklasa | Waldemar Fornalik