• 1 .Legia Warszawa (31 pkt.)
  • 2 .Górnik Zabrze (29 pkt.)
  • 3 .Wisła Kraków (27 pkt.)
  • 4 .Jagiellonia Białystok (27 pkt.)
  • 5 .Korona Kielce (25 pkt.)
  • 6 .Lech Poznań (25 pkt.)
  • 7 .Zagłębie Lubin (23 pkt.)
  • 8 .Arka Gdynia (22 pkt.)

Wisła nie lobbowała przeciw Ruchowi

- To wielka radość, że jednak zagramy w ekstraklasie, bo to zupełnie inny, profesjonalny świat. Oczywiście nie chcieliśmy wrócić do grona najlepszych drużyn czyimś kosztem, ale to nie nasza wina, że Ruch nie dostał licencji - powiedział prezes Wisły Płock Marek Janicki.

Decyzja, która wywołała rozpacz w Chorzowie, ucieszyła kibiców w Płocku, jednak tamtejsi działacze zapewniają, że nie starali się w jakikolwiek sposób przekonać piłkarską centralę, że to ich klub powinien zagrać w ekstraklasie kosztem Ruchu. - Zupełnie nie interesowaliśmy się procesem licencyjnym i o nic nie staraliśmy się - zapewnił rzecznik klubu Maciej Wiącek.

Reklama

- Słychać głosy, że to jeszcze nie koniec ich walki, ale przecież nie jest to powód, byśmy rezygnowali z awansu. Przez najbliższe dni nic nie będziemy zmieniać, trudno znaleźć nowych sparingpartnerów. Tak na dobrą sprawę zmienić trzeba będzie tylko terminarz i ponieść spore koszty techniczne, wydrukować nowe plakaty, bilety. Oczywiście nie ma żadnego problemu i chętnie je poniesiemy - dodał prezes Wisły.

Kilka tygodni temu, kiedy dyrektorem sportowym Wisły został były piłkarz Adam Majewski i rozpoczął budowanie drużyny, na pytanie, czy to będzie zespół na pierwszą czy na drugą ligę bez wahania odpowiedział: - Budujemy zespół na drugą ligę, ale zawodnicy są na tyle doświadczeni, że będą mogli grać w ekstraklasie.

Po spadku do 2. ligi Wisła miała niewielką nadzieję, że nie wszystko stracone. Zespół był budowany, co kilka dni do drużyny dołączali nowi piłkarze, a inni żegnali się z klubem. Odeszli, między innymi: Robert Gubiec, Patryk Rachwał, Lumir Sedlacek, Paweł Sobczak, Tomas Dosek, Żarko Belada, wielu z nich twierdziło, że chętnie zostaliby w Płocku, ale chcą grać w ekstraklasie. W ich miejsce kontrakty podpisali, między innymi: Krzysztof Strugarek, Rafał Lasocki, Robert Górski, Mateusz Żytko, Piotr Bania i Jarosław Krzyżanowski.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Wisła

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje