Bujak po drugim etapie nadal w czołówce kolarskiego wyścigu w Czechach

Eugenia Bujak zajęła drugie miejsce na drugim etapie rozgrywanego w Czechach wyścigu kolarskiego Gracia Orlova, z metą w Lichnovie. Od 25-letniej Polki, która zajmuje też drugą pozycję w klasyfikacji generalnej, lepsza była w piątek tylko Norweżka Ingrid Lorvik.

Lorvik wyprzedziła Bujak na finiszu. Obu zanotowano czas 2:57.41. Trzecia na mecie Białorusinka Alena Amialiusik straciła do nich dwie sekundy.

Na 10. pozycji sklasyfikowana została Paula Gorycka (ze stratą 4.05), a dwie lokaty niżej uplasowała się Paulina Brzeźna-Bentkowska (6.05). W klasyfikacji generalnej prowadzi Amialiusik, która ma siedem sekund przewagi nad Bujak.

W silnie obsadzonej imprezie startuje łącznie 12 polskich zawodniczek. Pięcioetapowy wyścig zakończy się w niedzielę w Orłowej na czeskim Śląsku Cieszyńskim.

Dowiedz się więcej na temat: kolarstwo