Davide Rebellin trzeci w rankingu UCI Europa Tour

Włoch Davide Rebellin (CCC Polsat Polkowice) zajął trzecie miejsce w ogłoszonym w poniedziałek przez Międzynarodową Unię Kolarską rankingu końcowym Europa Tour. Zwyciężył Austriak Riccardo Zoidl (Gourmetfein-Simplon).

W klasyfikacji zespołów zawodowych II i III dywizji triumfował francuski Europcar, który w przyszłym sezonie będzie występować w elicie, a CCC Polsat Polkowice uplasował się na ósmej pozycji.

Ranking obejmował 250 wyścigów niższej niż World Tour kategorii, w tym dziewięć w Polsce. Ostatnim było w niedzielę Chrono des Nations we francuskiej miejscowości Herbiers.

42-letni Rebellin wygrał w tym sezonie jedną z imprez zaliczanych do rankingu europejskiego - Sibiu Tour w Rumunii, był drugi w Szlakiem Grodów Piastowskich i kilka razy plasował się w czołówce wyścigów we Włoszech. Młodszy o 17 lat Zoidl najwięcej punktów zdobył za zwycięstwo w Dookoła Austrii.

Pierwszym wyścigiem z kalendarza Europa Tour w roku 2014 będzie 24 stycznia Grand Prix Marsylianki na południu Francji.