Dookoła Kataru: Boasson Hagen wygrał trzeci etap i został liderem

Edvald Boasson Hagen (Dimension Data) wygrał trzeci etap - jazdę indywidualną na czas - i został nowym liderem klasyfikacji generalnej kolarskiego wyścigu Dookoła Kataru. Norweg na trasie ulicami Lusajl liczącej 11,4 kilometra osiągną rezultat 13 minut i 26 sekund. Drugie miejsce zajął Holender Jos van Emden (LottoNL-Jumbo), a trzecie Włoch Manuel Quinziato (BMC).

Polacy z grupy CCC Sprandi Polkowice - zajęli odległe miejsca. Jarosław Marycz był 58., Adrian Kurek 60., Tomasz Kiendyś 95., Grzegorz Stępniak 116., a Adrian Honkisz 132.

W klasyfikacji generalnej Boasson Hagen wyprzedza o 26 sekund Brytyjczyka Marka Cavendisha (Dimension Data) i o 32 sekundy Quinziato.

Najlepszy z Polaków Adrian Kurek zajmuje 31. miejsce i traci do lidera trzy minuty i 19 sekund.

Zakończenie wyścigu w piątek, 12 lutego.