MP w kolarstwie torowym. Mateusz Rudyk zwyciężył w sprincie

Mateusz Rudyk zdobył na torze kolarskim w Pruszkowie tytuł mistrza Polski elity w sprincie, pokonując w finale 2:0 trzykrotnego olimpijczyka Damiana Zielińskiego. W sprincie kobiet zwyciężyła Julita Jagodzińska.

W scratchu najlepsi okazali się Szymon Sajnok i Marta Jaskulska, a w indywidualnych wyścigach na dochodzenie - Daniel Staniszewski i Justyna Kaczkowska. Ta ostatnia o blisko osiem sekund wyprzedziła utytułowaną Katarzynę Pawłowską.

Reklama

Dzień wcześniej na bardzo wysokim poziomie stała rywalizacja w sprincie drużynowym mężczyzn. W finale oba zespoły uzyskały wyniki poniżej 44 sekund, a minimalnie szybciej pojechali torowcy ze Szczecina z Damianem Zielińskim na czele. 

Wyniki czwartkowych i piątkowych finałów:

mężczyźni

sprint

1. Mateusz Rudyk (ALKS Stal Ocetix-Iglotex Grudziądz) 2. Damian Zieliński (GK Piast Szczecin) 3. Rafał Sarnecki (ALKS Stal Ocetix-Iglotex Grudziądz)

scratch

1. Szymon Sajnok (Attaque Team Gusto)

2. Wojciech Pszczolarski (Tufo Prostejov) 3. Tobiasz Pawlak (KK Tarnovia Tarnowo Podgórne)

sprint drużynowy

finał

GK Piast Szczecin 43,886

(Damian Zieliński, Maciej Bielecki, Mateusz Miłek, Kamil Kuczyński)

ALKS Stal Ocetix-Iglotex Grudziądz 43,912

(Mateusz Rudyk, Rafał Sarnecki, Krzysztof Maksel, Mateusz Lipa)

3. Opty Mazowsze Grodzisk Mazowiecki    49,073

(Mateusz Pomaski, Daniel Król, Bartosz Kucharski)

4 km ind. na dochodzenie

finał

Daniel Staniszewski (KS Pogoń Mostostal Puławy) 4.25,387

Bartosz Rudyk (ALKS Stal Ocetix-Iglotex Grudziądz) 4.25,953

3. Szymon Krawczyk (Voster Uniwheels Team) 4.26,934             

4 km druż. na dochodzenie

finał

KK Tarnovia Tarnowo Podgórne 4.14,980

(Tobiasz Pawlak, Mikołaj Sójka, Adrian Mrówka, Marcin Karbowy)

GKS Cartusia 4.15,140

(Adrian Kaiser, Damian Sławek, Artur Sowiński, Kacper Wiszniewski)

3. KS Pogoń Mostostal Puławy 4.13,501

(Daniel Staniszewski, Patryk Soliński, Przemysław Kuświk, Patryk Górecki)

kobiety

sprint

1. Julita Jagodzińska (KK Tarnovia Tarnowo Podgórne) 

2. Marlena Karwacka (BCM Nowatex Ziemia Darłowska) 

3. Urszula Łoś (ALKS Stal Ocetix-Iglotex Grudziądz)

scratch

1. Marta Jaskulska (BCM Nowatex Ziemia Darłowska) 

2. Justyna Kaczkowska (UKKS Imielin) 

3. Katarzyna Pawłowska (Boels Dolmans)

sprint drużynowy

finał

Aleksandra Tołomanow, Urszula Łoś (ALKS Stal Ocetix-Iglotex Grudziądz) 34,946

Ewa Fajkowska, Nikola Różyńska (ALKS Stal Ocetix-Iglotex Grudziądz) 38,564

3. Karolina Pizoń, Karolina Lipiejko (ALKS Stal Ocetix-Iglotex Grudziądz) 38,219

3 km ind. na dochodzenie

1. Justyna Kaczkowska (UKKS Imielin) 3.36,964

2. Katarzyna Pawłowska (Boels Dolmans)  3.44,328 3. Łucja Pietrzak (Atom Mat Deweloper) 3.45,812

4 km druż. na dochodzenie

finał

UKS Mróz Jedynka Kórnik

(Nikol Płosaj, Viktoria Żegleń, Monika Garczewska, Joanna Golec)

TKK Pacific Nestle Fitness - doścignięte

(Karolina Karasiewicz, Katarzyna Brewińska, Karolina Perekitko, Karolina Kumięga)

3. ALKS Stal Ocetix-Iglotex Grudziądz

(Karolina Pizoń, Karolina Lipiejko, Ewa Fajkowska, Nikola Różyńska)

Dowiedz się więcej na temat: kolarstwo | kolarstwo torowe | Mateusz Rudyk

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje