PŚ w kolarstwie górskim: Maja Włoszczowska trzecia w RPA

Maja Włoszczowska (Liv Pro XC Team) zajęła trzecie miejsce w pierwszych w sezonie zawodach Pucharu Świata w kolarstwie górskim. Najszybsza w południowoafrykańskim Pietermaritzburgu była Szwajcarka Jolanda Neff.

Druga ze stratą 25 sekund przyjechała na metę Norweżka Gunn-Rita Dahle-Flesjaa. Polka finiszowała minutę po triumfatorce.

Zdobywczyni Pucharu Świata w sezonie 2013 Słowenka Tanja Zakelj była 14.

Druga z reprezentantek Polski - Paula Gorycka (4F Racing Team) - ukończyła wyścig na 22. miejscu, ze stratą 12.21.

Neff, koleżanka Włoszczowskiej z ekipy Liv Pro XC Team, to ubiegłoroczna mistrzyni świata do lat 23 z Pietermaritzburga.

Ta południowoafrykańska miejscowość jest szczęśliwym miejscem także dla Polki, wicemistrzyni olimpijskiej z Pekinu. Tutaj wygrała ona w 2012 roku zawody PŚ, a przed rokiem zdobyła srebrny medal MŚ.