PŚ w kolarstwie torowym - siódme miejsce Małgorzaty Wojtyry w omnium

Małgorzata Wojtyra zajęła siódme miejsce w omnium w ostatnim dniu zawodów Pucharu Świata w kolarstwie torowym w Londynie. Sprinterzy Damian Zieliński i Mateusz Lipa odpadli we wczesnej fazie rywalizacji, podobnie jak Katarzyna Kirschenstein w keirinie.

W piątek Katarzyna Pawłowska zajęła trzecie miejsce w scratchu, Adrian Tekliński był szósty w wyścigu punktowym, a na dziewiątej pozycji uplasowała się drużyna sprinterów w składzie: Rafał Sarnecki, Mateusz Lipa i Krzysztof Maksel. Z kolei drużyna pań w wyścigu na 4 km (Wojtyra, Pawłowska, Eugenia Bujak, Edyta Jasińska) uzyskała dziesiąty rezultat.

Reklama

Następnego dnia najlepszym wynikiem "Biało-czerwonych" była ósma lokata Maksela w keirinie.

Trzecie i ostatnie w sezonie zawody Pucharu Świata odbędą się 17-18 stycznia w kolumbijskim Cali.

Wyniki:

                KOBIETY

     sprint

finał

Kristina Vogel (Niemcy) - Anastacja Wojnowa (Rosja) 2:0

o trzecie miejsce

Elis Ligtlee (Holandia) - Zhong Tianshi (Chiny) 2:0

...

26. Katarzyna Kirschenstein (Polska)

33. Urszula Łoś (Polska)

                sprint drużynowy

finał

Chiny (Zhong Tianshi/Gong Jinjie)      33,010

Niemcy (Kristina Vogel/Miriam Welte)   33,024

o trzecie miejsce

Rosja                                  33,429

Team Jayco (Australia)                 33,487

...

19. Polska (Katarzyna Kirschenstein, Urszula Łoś) 35,797

                wyścig na 4 km drużynowo na dochodzenie

finał

Wielka Brytania   4.22,194

(Katie Archibald, Laura Trott, Elinor Barker, Ciara Horne)

Australia         4.24,335

(Isabella King, Ashlee Ankudinoff, Amy Cure, Melissa Hoskins)

o trzecie miejsce

Kanada            4.24,188

Chiny             4.32,156

...

10. Polska        4.36,110

(Małgorzata Wojtyra, Eugenia Bujak, Edyta Jasińska, Katarzyna Pawłowska)

                scratch

 1. Jannie Salcedo (Kolumbia)

 2. Lauren Stephens (USA)

 3. Katarzyna Pawłowska (Polska)

...

20. Natalia Rutkowska (Polska)

                wyścig punktowy

 1. Amy Cure (Australia)             34 pkt

 2. Jasmin Glaesser (Kanada)         33

 3. Elinor Barker (Wielka Brytania)  27

...

22. Eugenia Bujak (Polska)          -18

                keirin

1. Shuang Guo (Chiny)

2. Kristina Vogel (Niemcy)

3. Hyejin Lee (Korea Płd)

                omnium

1. Laura Trott (W. Brytania)       - 193 pkt

2. Jolien d'Hoore (Belgia)         - 181

3. Kirsten Wild (Holandia)         - 167

...

7. Małgorzata Wojtyra (Polska)     - 120

                MĘŻCZYŹNI

                sprint drużynowy

finał

Niemcy (Rene Enders, Robert Forstemann, Joachim Eilers)    43,665

Australia (Nathan Hart, Shane Perkins, Matthew Glaetzer)   44,113

o trzecie miejsce

Nowa Zelandia                                              43,713

Francja                                                    43,863

...

9. Polska (Rafał Sarnecki, Mateusz Lipa, Krzysztof Maksel) 44,725

                wyścig na 4 km drużynowo na dochodzenie

finał

Wielka Brytania  4.01,151

(Andrew Tennant, Mark Christian, Owain Doull, Steven Burke)

Nowa Zelandia    4.05,463

(Pieter Bulling, Westley Gough, Cameron Karwowski, Myron Simpson)

o trzecie miejsce

Dania            4.02,248

Szwajcaria       4.05,378

                wyścig punktowy

1. Eloy Teruel (Hiszpania)          43 pkt

2. Kenny de Ketele (Belgia)         34

3. Eduardo Sepulveda (Argentyna)    31

...

6. Adrian Tekliński (Polska)        15

                wyścig amerykański (madison)                

1. Wielka Brytania (Mark Christian, Owain Doull)   4 pkt

2. Nowa Zelandia (Pieter Bulling, Westley Gough)  10 (-1 runda)

3. Niemcy (Henning Bommel, Theo Reinhardt)         9 (-1)

                keirin

1. Stefan Botticher (Niemcy)

2. Fabian Puerta (Kolumbia)

3. Christos Volikakis (Grecja)

...

8. Krzysztof Maksel (Polska)

                sprint

finał: Jeffrey Hoogland (Holandia) - Fabian Puerta Zapata (Kolumbia) 2:1

o 3 miejsce: Hersony Canelon (Wenezuela) - Matthew Archibald (Nowa Zelandia) 2:1 

                omnium

1. Fernando Gavira Rendon (Kolumbia)  - 186 pkt

2. Scott Law (Australia)                162  

3. Tim Veldt (Holandia)                 156       

      

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje