Statuetka BBC dla Wigginsa zawisła nad barem w pubie w Eccleston

Bradley Wiggins postanowił, że statuetka otrzymana w grudniu wraz z tytułem Sportowej Osobowości Roku BBC będzie ozdobą jego ulubionego pubu Farmers Arms w Eccleston. Pierwszy brytyjski kolarz, który wygrał Tour de France, otrzymał ostatnio tytuł szlachecki.

Nagroda brytyjskiej telewizji zawisła w Nowy Rok nad barem, w którym regularnie pojawia się ojciec popularnego "Wiggo", mistrza olimpijskiego ostatnich igrzysk w Londynie w indywidualnej jeździe na czas.

Reklama

- Brad to miły chłopak i bardzo skromny, który pochodzi z niezbyt zamożnej rodziny mieszkającej w pobliżu. Nigdy nie zapomina o swoich korzeniach. Mimo to byłem zaskoczony, gdy kilka dni temu przyszedł i powiedział mi: przechowaj to jakiś czas, a po Bożym Narodzeniu powieś nad barem, żeby ludzie mogli to oglądać. Choć z drugiej strony po zdobyciu medalu olimpijskiego również pojawił się tutaj i pokazał wszystkim pracownikom - powiedział dziennikarzom "The Sun" właściciel lokalu Barry Newton.

32-letni Wiggins w ostatnią sobotę został pasowany przez królową Elżbietę II na rycerza i oficjalnie przysługuje mu już tytuł Sir. Po tej ceremonii przyznał z rozbrajająca szczerością: "Nigdy nie myślałem, że będę rycerzem. To niesamowity zaszczyt i dużo czasu upłynie, zanim się do tego przyzwyczaję".

Dowiedz się więcej na temat: Bradley Wiggins | kolarstwo | BBC

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje