Tirreno-Adriatico: Thomas wygrał drugi etap, Kwiatkowski był szósty

Geraint Thomas z grupy Sky wygrał drugi etap wyścigu kolarskiego Tirreno-Adriatico o długości 229 kilometrów, prowadzący z Camaiore do Pomarcance. Szóste miejsce zajął jego kolega Michał Kwiatkowski. Nowym liderem wyścigu został Belg Greg nan Avermaet (BMC).

Brytyjczyk, dla którego była to pierwsza wiktoria w karierze na włoskiej ziemi, przyjechał na metę przed Holendrem Tomem Dumoulinem (Sunweb), za którym finiszowała czołowa grupa, na jej czele Słowak Peter Sagan (BORA - hansgrohe), a za nim van Avermaet.

W niej był Kwiatkowski, który ostatecznie zajął szóste miejsce, tracąc dziewięć sekund do zwycięzcy. Oprócz niego, etap w tej grupie ukończył pomagający Saganowi - Rafał Majka.

Dzisiejszy odcinek kończył się 12-kilometrowym podjazdem. Thomas wygrał po samotnej ucieczce.

- Mój atak nie był planowany. Po prostu chcieliśmy być na dobrych pozycjach na podjeździe - tłumaczył na mecie Walijczyk.

- Narzuciliśmy naprawdę mocne tempo, ale kiedy Bob Jungels zaatakował, czułem się dobrze i Kwiato (Kwiatkowski - przyp. red.) rzucił przez radio: ruszaj! I to zrobiłem. Nie sądziłem jednak, że ucieczka mi się powiedzie, aż do 150 metrów przed metą, jestem zadowolony z wygranej - stwierdził Thomas.

W klasyfikacji generalnej cztery pierwsze lokaty zajmują zawodnicy zwycięskiej w jeździe drużynowej amerykańskiej ekipy BMC. Koszulkę lidera założył van Avermaet, a dotychczas prowadzący Włoch Damiano Caruso spadł na czwartą pozycję.

Majka i Kwiatkowski startują w tej samej imprezie po raz pierwszy od igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro, gdzie pierwszy z nich zdobył brązowy medal.

Siedmioetapowy wyścig zakończy się 14 marca jazdą indywidualną na czas w San Benedetto del Tronto (10 km). Kluczowy ma być czwarty etap, kończący się 16-kilometrowym podjazdem na przełęcz Terminillo.