Tour of Guangxi: Wellens wygrał czwarty etap i został liderem

Belgijski kolarz Tim Wellens z grupy Lotto-Soudal wygrał czwarty etap odbywającego się w Chinach wyścigu Tour of Guangxi i został nowym liderem. Jedyny Polak Łukasz Wiśniowski (Team Sky) stracił do niego ponad pięć minut i w klasyfikacji generalnej jest 67.

W niedzielę kolarze mieli do pokonania 151 kilometrów z Nanningu do punktu widokowego Mashan Nogla. Wellens na finiszu wyprzedził Holendra Bauke Mollemę (Trek-Segafredo), a cztery sekundy do tej dwójki stracił Irlandczyk Nicolas Roche (BMC Racing Team). W klasyfikacji generalnej kolejność jest taka sama.

Poprzednie trzy etapy wygrał Fernando Gaviria (Quick-Step Floors). Tym razem jednak Kolumbijczyk przyjechał do mety w tej samej grupie co Wiśniowski i spadł na odległe miejsce.

Tour of Guangxi to pierwsze zawody rangi World Tour w Chinach od 2014 roku, kiedy to po raz ostatni zorganizowano wyścig Dookoła Pekinu. Impreza zakończy się we wtorek w Guilin.