Ekstraklasa koszykarzy: Anwil pokonał mistrzów Polski

W Hali Mistrzów we Włocławku Anwil wygrał z Ideą Śląskiem Wrocław (25:20, 19:23, 22:11, 25:27). Tym samym mistrzowie Polski przegrali już drugi ligowy mecz z rzędu.

Koszykarze z Wrocławia szybko prowadzili 9:5 po trafionych rzutach z dystansu Dainiusa Adomaitisa i Michaela Hawkinsa. Jednak szybko miejscowi wrócili do gry i prowadzili 10:9. Aleksander Kul, mimo że wrócił do gry po długo leczonej kontuzji, ogrywał w defensywie centra Idei, Piotra Szybilskiego, którego szybko zastąpił Rafał Bigus.

Końcówka pierwszej kwarty należała do włocławian, którzy zakończyli ją 5-punktowym prowadzeniem.

Na początku drugiej kwartu juz czwarty raz w tym meczu z dystansu trafił Hawkins, a po akcji Dominika Tomczyka, który był kapitanem zespołu z Wrocławia wobec nieobecności Macieja Zielińskiego, Anwil prowadził 28:25.

Jednak Anwil nadal kontrolował grę. Po "trójce" Savanovica i rzucie Silobada prowadził już 38:29, najwyżej w tym meczu. Było to w 15. minucie spotkania. Za moment włocławianie prowadzili już 41:29, ale z dystansu trafił po raz piąty Hawkins (41:33). Chwile później znowu Hawkins zdobył punkty rzutem zza linii 6,25 m. Tak samo odpowiedział przy strefie obronnej wrocławian, Goran Savanovic.

Świetna gra Hawkinsa sprawiła, że mistrzowie Polski zaczęli odrabiać pokaźny deficyt. Przegrywali już tylko 40:44, a za moment 43:44 w końcówce drugiej kwarty.

W pierwszych minutach trzeciej odsłony Idea zupełnie się pogubiła i Anwil szybko prowadził 53:45 po "trójce" Santangelo. Gdy trafił O'Bannon, było 55:45 i trener Andrej Urlep poprosił o czas. Niewiele to jednak zmieniło. Po kolejnym rzucie z dystansu Savanovica, tym razem o tablicę, włocławianie prowadzili juz 64:51 w 29. minucie meczu.

Ostatnią kwartę zaczął 7. już rzutem z dystansu (7/10) Hawkins, ale nadal przewaga Anwilu była wyraźna. Po ósmej "trójce" Hawkinsa Śląsk przegrywał 9 punktami (60:69), a Hawkins miał już na koncie 30 punktów.

Gdy 5. faul popełnił Aleksander Kul, miejscowi prowadzili już 12 punktami (79:67).

Wrocławianie odrabiali straty w końcówce, agresywnie broniąc, ale podopieczni trenera Petrovica kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie, doprowadzając mistrzów Polski do drugiej ligowej porażki z rzędu. Wynik meczu ustalił rzutem z dystansu Jeff Nordgaard.