Ekstraklasa koszykarzy: Polonia jeszcze raz lepsza od Idei

Nie tak dawno poloniści pokonali mistrzów Polski, Ideę Śląsk Wrocław. Teraz powtórzyli ten wyczyn, chociaż dzień wcześniej podopieczni Jarosław Zyskowskiego przegrali niespodziewanie z Degustą Malfarb.

Tym razem gracze Polonii od razu rzucili się do ataku w meczu z wrocławianami. Szybko prowadzili 12:2, a na początku drugiej kwarty uzyskali najwyższą przewagę, prowadząc 32:13.

Wprawdzie później za sprawą Michaela Hawkinsa i Olega Kożeńca mistrzowie Polski zabrali się za odrabianie strat, ale nie udało im się to. W 31. minucie warszawianie wygrywali już tylko 62:60, a kilka minut później Maciej Zieliński doprowadził do remisu 65:65. W następnych fragmentach spotkania wrocławianie seryjnie pudłowali, zwłaszcza z dystansu. Poloniści z kolei zdobywali kolejne punkty z szybkich kontrataków.

Degusta po wygranej z Polonią oddała punkty w Pruszkowie i nadal sytuacja na miejscach 3-5 w gronie najlepszych ekip jest otwarta.

W grupie spadkowej dwa zwycięstwa odnieśli słupszczanie. Pokonali oni najpierw tarnowian, a następnie rudzka Pogoń. Zresztą bardzo wysoko, bo 30 punktami. W ostatniej kwarcie podopieczni Wojciecha Krajewskiego rzucili Czarnym tylko 8 punktów, tracąc aż 29! Słupszczanie razem ze Spójnią zajmują teraz miejsca premiowane awansem do grona najlepszych ośmiu zespołów w Polsce.

Ostatni w ligowej tabeli tarnowianie oprócz porażki w Słupsku przegrali też w Stargardzie. Po zwycięstwach na początku roku teraz podopieczni Ryszarda Żmudy z reguły przegrywają i ich sytuacja w walce o utrzymanie w lidze jest coraz gorsza.