Koszykarze Polskiego Cukru Toruń wrócili na pozycję lidera

Koszykarze Polskiego Cukru Toruń odzyskali prowadzenie w tabeli ekstraklasy. W meczu na szczycie 18. kolejki Polskiej Ligi Koszykówki toruński klub wygrał u siebie z broniącym tytułu Stelmetem Zielona Góra 81:69.

Losy meczu rozstrzygnęły się w IV kwarcie, którą gospodarze wygrali 20:9. Najwięcej dla Polskiego Cukru, 16 punktów, rzucił Obie Trotter; o punkt mniej zdobył Bartosz Diduszko, a 14 pkt. rzucił Krzysztof Sulima. Najskuteczniejszy w ekipie z Zielonej Góry był Przemysław Zamojski - 17 pkt.; o punkt mniej zdobył Thomas Kelati.

Reklama

Polski Cukier odniósł 15. zwycięstwo w 19. meczu; taki sam bilans ma Stelmet, który zajmuje 2. miejsce w tabeli. Trzeci jest Anwil Włocławek z bilansem 13 zwycięstw i 6 porażek.

Na 4. pozycji Stal Ostrów Wielkopolski, która wygrała u siebie z Siarką Tarnobrzeg 73:65. Stal ma bilans 12-8, a ekipa z Tarnobrzega poniosła 16. porażkę w 19. meczu i pozostaje na ostatnim miejscu w tabeli.

W pozostałych niedzielnych meczach Rosa Radom wygrała u siebie z Treflem Sopot 79:73, a Polfarmex Kutno wygrał w Koszalinie z AZS-em 71:60.

Wyniki niedzielnych meczów 18. kolejki PLK:

Polski Cukier Toruń - Stelmet BC Zielona Góra 81:69 (22:15, 19:23, 20:22, 20:9)

Polski Cukier Toruń: Obie Trotter 16, Bartosz Diduszko 15, Krzysztof Sulima 14, Jure Skific 11, Aleksander Perka 8, Tomasz Śnieg 8, Łukasz Wiśniewski 4, Maksym Sanduł 3, Kyle Weaver 2, Kamil Michalski 0.

Stelmet BC Zielona Góra: Przemysław Zamojski 17, Thomas Kelati 16, Karol Gruszecki 11, Łukasz Koszarek 8, Adam Hrycaniuk 6, Julian Vaughn 6, Nemanja Djurisic 5, James Florence 0.

BM Slam Stal Ostrów Wlkp. - Siarka Tarnobrzeg 73:65 (21:20, 14:17, 19:14, 19:14)

BM Slam Stal Ostrów Wlkp.: Aaron Johnson 19, Christo Nikołow 16, Shawn King 16, Kamil Chanas 8, Szymon Szewczyk 5, Porter Troupe 3, Łukasz Majewski 2, Marc Antonio Carter 2, Robert Tomaszek 2, Tomasz Ochońko 0.

Siarka Tarnobrzeg: Tomasz Wojdyła 16, Zane Knowles 15, Grzegorz Małecki 10, Alex Welsh 9, Jan Grzeliński 8, Piotr Pandura 5, Wiktor Rycerz 2, Jakub Patoka 0.

Rosa Radom - Trefl Sopot 79:73 (20:20, 20:20, 21:17, 18:16)

Rosa Radom: Jarosław Zyskowski 21, Darnell Jackson 16, Daniel Szymkiewicz 15, Michał Sokołowski 14, Robert Witka 8, Filip Zegzuła 3, Maciej Bojanowski 2, Mateusz Szczypiński 0, Kim Adams 0, Damian Jeszke 0.

Trefl Sopot: Anthony Ireland 15, Nikola Markovic 14, Artur Mielczarek 14, Jakub Karolak 9, Tyler Laser 9, Michał Kolenda 5, Grzegorz Kulka 4, Marcin Stefański 3, Piotr Śmigielski 0.

AZS Koszalin - Polfarmex Kutno 60:71 (17:12, 17:21, 17:20, 9:18)

AZS Koszalin: Curtis Millage 12, Remon Nelson 10, Piotr Stelmach 7, Sławomir Sikora 6, Marcin Nowakowski 5, Igor Wadowski 5, Kevin Johnson 5, Daniel Wall 4, Darrell Harris 4, Jakub Zalewski 2, Kenny Manigault 0.

Polfarmex Kutno: Sebastian Kowalczyk 16, Jacek Jarecki 10, Maksym Sałasz 8, Michał Gabiński 8, Michael Fraser 8, Devante Wallace 7, D.j. Thompson 7, Arkadiusz Kobus 6, Mateusz Bartosz 1, Grzegorz Grochowski 0.

IAR/PAP

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje