1. liga koszykarzy: Druga z rzędu porażka ROTO Górnika

W rozgrywkach I ligi koszykarzy dobrze radzi sobie Polpharma Starogard Gdański. Gracze z Wybrzeża pokonali w meczu 12. kolejki ROTO Górnika 85:80. Dla drużyny z Wałbrzycha była to już druga porażka z rzędu poniesiona na własnym parkiecie.

Spotkanie rozstrzygnęło się w IV kwarcie. Nie przebiegała ona po myśli gospodarzy. Pierwsze pięć minut to twarda gra gości. Dzięki temu właśnie odzyskali oni prowadzenie i odskoczyli na bezpieczny dystans. Było wtedy 64:72.

Po upływie 7 minut ostatniej części meczu Górnik zmniejszył stratę do 5 punktów - 72:77. Znowu cztery punkty dodał Tonkovich, a także - po dwa - Mila i Motyl. Dla gości dwa "oczka" uzyskał Kowalczyk, a "trójkę" trafił Rosnowski. Zawodnik ten jednak chwilę później popełnił 5. przewinienie i musiał opuścić parkiet. Nie mógł się z tym pogodzić, pomimo ewidentnego faulu.

Faulowany Mila trafił dwa razy i było 74:77. Wtedy to - niecałe pół minuty po Rosnowskim - swój "ostatni" faul popełnił Smiljanić i on też usiadł na ławce rezerwowych. Faulowany Tonkovich też się nie pomylił i było 76:77. Zimną krwią wykazał się jednak Tatarovich i rzutem za 3 dał swojemu zespołowi przewagę czterech punktów - 76:80.

W ostrej walce o piłkę, w której brało udział kilku graczy obu zespołów, faulował przeciwnika Sobacki. Zrobił to w najgorszym momencie, bo wtedy, gdy praktycznie wywalczył już piłkę dla swojego zespołu. Dwa razy trafił Tatarovich i było już 76:82. Na minutę przed końcem spod kosza trafił Tonkovich i zmniejszył straty do 4 punktów. W ataku faulował Sienkiewicz i był to jego piąty faul! Piłkę w ofensywie stracili jednak gospodarze. Faulowany w dwóch kolejnych akcjach Sarzało trafił 3 na 4 razy z linii rzutów osobistych i na 23 sekundy przed końcem meczu było 78:85. Ostatnie punkty meczu zdobył Krzysztof Mila i ustalił wynik meczu na 80:85.

W tym jakże wyrównanym meczu zwyciężyli goście. Na trudnym terenie pokazali silny charakter. W szeregach gospodarzy fenomenalny mecz rozegrał Tonkovich. Dobrze wypadł także Sterenga. Słabiej szczególnie w ataku wypadli Harasimów, Sobacki oraz Nowomiejski. Górnik miał naprawdę dużą szansę na wygraną. Na tle silniejszego rywala nie wypadł najgorzej, lecz dwa punkty do swojego dorobku w tabeli dodali goście.

Punkty w ostatniej kwarcie dla ROTO: Tonkovich 12, Mila 6, Motyl 2, Harasimów 2. Dla Polpharmy: Smiljanić 10, Tatarovich 8, Rosnowski 4, Sarzało 3, Sienkiewicz 2, Kowalczyk 2.

Górnik: Tonkovich 31, Sterenga 12, Motyl 10, Sobacki 8 (1x3), Harasimów 7 (1x3), Mila 6,

Nowomiejski 6 (1x3).

Polpharma: Tatarovich 20 (3x3), Smiljanic 18 (2x3), Kowalczyk 16 (2x3), Sienkiewicz 11 (1x3), Rosnowski 10 (3x3), Mazurek 5, Sarzało 3, Lisewski 2.

16. Zastal Zielona Góra    11 12 1 10

Dowiedz się więcej na temat: kolejka | Kowalczyk | Starogard Gdański | mila | liga | porażka