Chorwaci wyeliminowali Greków z mistrzostw Europy

Chorwaci pokonali po dwóch dogrywkach Greków 92:88 eliminując ich z udziału w ćwierćfinałach mistrzostw Europy koszykarzy. Zwycięstwo dało im pierwsze miejsce w grupie F. Awans wywalczyły także Słowenia, Włochy i Hiszpania.

Trzeciej porażki w EuroBaskecie doznali obrońcy tytułu Hiszpanie. Ulegli po dogrywce Włochom 81:86, mimo że na początku czwartej kwarty prowadzili 60:45. Koszykarze z Półwyspu Apenińskiego wygrali pierwszy mecz w drugiej rundzie i dzięki temu wyprzedzili rywali w tabeli. Punkty na wagę dogrywki (70:70) na jedną setną sekundy przed końcem uzyskał Luigi Datome.

W ostatnim poniedziałkowym meczu, który nie miał już większego znaczenia, Słowenia przegrała z Finlandią 76:92.

Słowenia, Chorwacja i Hiszpania były rywalami Polski w grupie C pierwszej rundy.

Znane są już pary ćwierćfinałowe. Lider grupy F Serbia zmierzy się z Hiszpanią (4F), wicelider Litwa z Włochami (3F), druga w grupie F Słowenia z Francją (3E), a najlepsza ekipa Chorwacja z czwartą drużyną grupy E - Ukrainą. Mecze odbędą się w Lublanie 18 i 19 września.