Koszykówka: ćwierćfinały Pucharu Polski

W czwartek rozegrano pierwsze mecze ćwierćfinałowe rozgrywek o Puchar Polski koszykarzy. W pierwszym z nich kielczanie nie zrewanżowali sie sopocianom za porażkę w ekstraklasie, chociaż zanosiło się początkowo, że tak sie właśnie stanie.W drugiej grze pruszkowianie niespodziewanie przegrali u siebie w kiepskim stylu z Komfortem-Forbo.

W Kielcach miejscowi prowadzili szybko 10:5, a w 14. minucie już 41:23.Później sopocianie grali jednak coraz lepiej, konsekwentniej i systematycznie odrabiali straty. Do 34. minuty mecz był bardzo wyrównany, ale w końcówce punkty Dariusa Maskoliunasa i Jarosława Darnikowskiego dały wygraną sopocianom.

Pruszkowianie po bardzo dobrym występie przeciwko Francuzom w Pucharze Saporty tym razem zaprezentowali zupełnie inne oblicze. Nie radzili sobie zupełnie z mocną defensywą stargardzian, którzy w 15. minucie prowadzili już 24:15.

Spory udział w wygranej Komfortu miał amerykański rozgrywający Kendall Williams, który testowany jest w ekipie trenera Tadeusza Aleksandrowicza.

Cersanit Nomi Kielce - Prokom Trefl Sopot 83:90 (50:45). Najwięcej punktów zdobyli: Korytek 21, Ilić 19, Watson 17 - Darnikowski 19, Maskoliunas 19, Savanović 16.

Hoop Pekaes Pruszków - Komfort-Forbo Stargard Szczeciński 76:80 (30:32): Bagatskis 21, Walker 11, Jeklin 10 - Wiekiera 16, Pokrajac 14, Williams 11.