Polonia i Meblotap pozostały w ekstraklasie

W Bielsku Białej odbył się turniej barażowy o dwa miejsca w poszerzonej ekstraklasie kobiet w przyszłym sezonie. Turniej wygrały koszykarki AZS-u Meblotapu Lublin, wyprzedzając Polonię Wicona Warszawa, SKT Starachowice i Quay Poznań. Dwa pierwsze zespoły zapewniły sobie tym samym pozostanie w ekstraklasie.

Tak naprawdę z dwóch zespołów z pierwszej ligi, jakiekolwiek szanse miały tylko starachowiczanki, które pokonały poznanianki. Jednak zawodniczki STK przegrały najważniejsze mecze, te z Polonia, dopiero po dogrywce i AZS-em.

Lublinianki w meczu o wygrana w turnieju pokonały Polonię, która po przerwie, mimo wcześniejszego 10-punktowego prowadzenia, zdobyła po przerwie tylko 13 punktów!

Wyniki turnieju w Bielsku Białej: AZS Meblotap Lublin - Quay Poznań 63:51 (40:33), Polonia Wicona Warszawa - STK Starachowice 90:83 (78:78, 36:34), STK - Quay 75:56 (37:24), AZS Lublin - Polonia 60:43 (20:30), Polonia - Quay 67:54 (32:24), AZS Lublin - STK 57:47 (30:23). Kolejność: 1. AZS Lublin, 2. Polonia, 3. STK, 4. Quay.

Dowiedz się więcej na temat: Starachowice | Warszawa | turniej | Lublin | polonia