W koszykarskich pucharach: dwa zespoły grają dalej

Z czterech polskich zespołów walczących na europejskich parkietach w środę wygrali tylko wicemistrzowie Polski, włocławianie w Pucharze Koraća i koszykarki krakowskiej Wisły-Cristal w Pucharze Ronchetti. Pozostałe ekipy przegrywały.

Dramatyczny mecz rozegrano w Rudzie Śląskiej, gdzie Enpol Pogoń była bliska wyeliminowania włoskiego zespołu Aeroporti Roma. Podopieczni Dariusza Szczubiała prowadzili już 10 punktami (65:55 i 72:62) i mieli awans w kieszeni, bo w pierwszym meczu przegrali 2 punktami. W końcówce jednak doświadczeni Mike Iuzzolino i Henry Williams rzutami z dystansu zmniejszyli straty. Błędy słabo dysponowanego Andrzeja Pluty i Antoine'a Jouberta sprawiły, że goście i tym razem wygrali taką samą różnicą jak w pierwszym meczu.

Wygrali natomiast włocławianie z Anwilu, odrabiając 6-punktową stratę z pierwszego meczu. Do przerwy jednak męczyli się bardzo z przeciętnym belgijskim zepołem z Antwerpii. W zespole Daniela Jusupa zabrakło podstawowego do niedawna środkowego, Amerykanina Teda Jeffriesa. Trener Jusup i jego chce się pozbyć. Wcześniej zrezygnował z usług jego rodaka, Marcusa Timmonsa. Miejsce Jeffriesa ma zająć reprezentant Litwy Dainius Adomaitis.

Włocławianie po przerwie zagrali zdecydowanie lepiej i awansowali do ćwierćfinału, w którym zmierzą się z hiszpańskim Estudiantes Madryt.

Także ćwierćfinał, tyle że w Pucharze Ronchetti, osiągnęły wiślaczki. Zespół Andrzeja Nowakowskiego z powodzeniem odrobił straty z pierwszego meczu w Namur. Stało się tak dopiero w drugiej połowie meczu, którą krakowianki szybko zdominowały.

Niestety, nie udała się wyprawa do Pecsu mistrzyniom Polski, Polpharmie VBW Climie. Porażka sprawiła, że podopieczne Tomasza Herkta znalazły się praktycznie poza grupą, która grać będzie w play off Euroligi.

Enpol Pogoń Ruda Śląska - Aeroporti Rzym 75:77 (39:41). Najwięcej punktów zdobyli: Joubert 27, Popović 16, Trifunović 14 - Iuzzolino 29, Williams 21, Kidd 8.

Anwil Włocławek - Telindus Antwerpia 75:56 (31:28): Sneps 19, Jankowski 13, Tomaszewski 12 - Huggins 18, Rowe 10.

Wisła-Cristal Kraków - BCSS Namur 77:49 (33:29). Najwięcej punktów dla Wisły zdobyły: Szymańska-Lara 18, Nikonowa 15, Campbell 14.

MIZO Pecs - Polpharma VBW Clima 68:52 (31:26). Najwięcej punktów dla gdynianek zdobyły: M. Dydek 25, Cupryś 10, Penicheiro 6.

Dowiedz się więcej na temat: cristal | zespoły