W lidze koszykarzy: Sensacyjne wygrane PKK i Zastalu

Bez wątpienia szlagierami 21. kolejki były wygrane PKK Szczecin nad rudzką Pogonią i Zastalu nad Bobrami. Lider rozgrywek, Zepter Śląsk Wrocław wygrał w Pruszkowie, ale tak naprawdę miejscowy zespół pokonała grypa.

Zielonogórzanie wreszcie wygrali, a stało się to po piętnastu kolejnych porażkach. Ograli bytomian bez zagranicznych zawodnikó i trenera, bo sytuacja finansowa zespołu nakazała odesłać ich do domu. Rewelacyjnie wręcz zagrał młody rozgrywający Zastalu Jarosław Kalinowski, który już do przerwy zdobył 21 punktów.

W Pruszkowie nie zagrał chory Leszek Karwowski. Wystąpiło natomiast pięciu jego kolegów, którzy także walczą z grypą. Mimo to spotkanie, zwłaszcza do przerwy, stało na wysokim poziomie. Wrocławianie świetnie bronili i grali taktycznie bardzo konsekwentnie. W 23. minucie był remis 38:38, ale w 30. minucie mistrzowie Polski prowadzili już 55:39.

Niebywałego wyczyny dokonał łotewski rozgrywający Anwilu Rajmonds Miglinieks. W wygranym spotkaniu z przemyską Polonią zanotował aż 19 asyst.

Pierwszy raz w tym roku wygrali we własnej hali koszykarze Cersanitu, rewelacji rozgrywek z początku sezonu. Kielczanie pokonali dosyć wyraźnie tarnowskie Azoty Unię.

Wyniki 21. kolejki:

Hoop Pekaes Pruszków - Zepter Śląsk Wrocław 67:77 (31:36)

Komfort-Forbo Stargard Szczeciński - Brok Czarni Słupsk 49:51 (27:26)

AZS Toruń - Prokom Trefl Sopot 73:80 (65:65, 35:35)

Wega Stal Ostrów - AZS Lublin 99:92 (59:43)

Cersanit Nomi Kielce - Azoty Unia Tarnów 81:66 (34:31)

Zastal Karl Epple Zielona Góra - Bobry Bytom 73:64 (42:40)

PKK Szczecin - Enpol Pogoń Ruda Śląska 86:79 (37:30)

Anwil Włocławek - Polonia Przemyśl 77:63 (42:33)

Dowiedz się więcej na temat: wygraj | Wrocław | kolejka | pruszków | Śląsk | Szczecin | wygrane