Idea Śląsk Wrocław - Polonia Warbud Warszawa 102 : 75

Punkty: Idea: Dominik Tomczyk 20, Richard Lugo 15, Dainius Adomaitis 15, Maciej Zieliński 15, Kestutis Marczulonis 12, Andrius Giedraitis 9, Alan Gregov 8, Paweł Wiekiera 3, Aleksander Kul 3, Robert Skibniewski 2 Polonia: Ed O'Bannon 20, Krzysztof Sidor 16, Walter Jeklin 15, Duane Cooper 14, Michał Hlebowicki 4, Krzysztof Dryja 2, Wiktor Grudziński 2, Roman Prawica 2, Goran Kalamiza 0, Michał Polanowski 0

Idea Śląsk Wrocław - Polonia Warbud Warszawa 102:75 (27:11, 14:30, 23:18, 38:16)

Koszykarze Idei Śląska Wrocław łatwo poradzili sobie z Polonią Warszawa. Ostatnia kwarta, wygrana przez Ideę różnicą 22 punktów, nie pozostawiła wątpliwości, która drużyna była lepsza w tym

meczu, mimo że w zespole mistrza Polski zabrakło kontuzjowanego Raimondsa Miglinieksa i chorego na grypę Randy Holcomba.

Przez pierwsze 20 minut spotkania nic nie zapowiadało takiego końca. Warszawianie długo byli równorzędnym przeciwnikiem dla mistrzów kraju, grając bardzo dobrze szczególnie w drugiej kwarcie.

Pierwsze minuty meczu były wyrównane, jednak dzięki dobrej grze Dominika Tomczyka (7 w tej kwarcie), rzutom za trzy punkty Pawła Wiekiery i Macieja Zielińskiego, wrocławianie wygrali te partię

różnicą szesnastu pkt.

Odwrotny przebieg miało kolejne 10 min spotkania.Drugą kwartę świetnie rozpoczęli goście. Zza linii 6,25 m trafili Walter Jeklin i Krzysztof Sidor. Warszawianie zagrali obrona strefową, a próby rozbicia defensywy Polonii rzutami z dystansu nie przynosiły Śląskowi efektów. Do przerwy był remis 41:41.

W trzeciej kwarcie rozpoczął się koncert gry Wenezuelczyka Richarda Lugo, który zastąpił kiepsko spisującego się w obronie Wiekierę. Lugo udanie utrudniał grę Edowi O'Bannonowi, blokował rzuty najlepszego gracza Polonii, miał nad nim przewagę w walce pod tablicami, a ponadto sam znakomicie spisywał się w ataku i zdobywał punkty. Po jego trafieniu wrocławianie prowadzili 60:55, a po chwili rzut Tomczyka zza linii 6,25 m sprawił, że Idea prowadziła 74:64.

W ostatnich minutach meczu poloniści słabli w oczach. Wygranągospodarzy przypieczętował Robert Skibniewski, zdobywając 2 pkt. równo z końcową syreną.

Jacek Winnicki, szkoleniowiec Idei Śląska, mówił po meczu: - Popełniliśmy kilka prostych błędów w rozbijaniu strefy, ale sprawdzaliśmy pewne systemy, które zafunkcjonują być może w meczu Euroligi z Ulkerem. Mamy nowego gracza Alana Gregova, więc chciałem by przed środowym meczem Alan poznał zespół, nowe zagrywki.