Fiodorow i Tymińska pojadą na lekkoatletyczne ME

Polska ekipa na lekkoatletyczne mistrzostwa Europy w Zurychu będzie liczyć 62 osoby. Do składu w ostatniej chwili wskoczyły: Joanna Fiodorow i Karolina Tymińska.

- Po piątkowych rozmowach unormowana została współpraca na linii Cybulski-Fiodorow i trener zmienił swą wcześniejszą decyzję. Przychylił się do niej zarząd, podobnie jak w przypadku Tymińskiej, po dodatkowych pisemnych informacjach jej trenera bezpośredniego Rafała Hasa - powiedział prezes PZLA Jerzy Skucha.

Reklama

Ogłoszony w czwartek, po mistrzostwach Polski w Szczecinie, skład reprezentacji wzbudził w środowisku sporo kontrowersji, przede wszystkim z uwagi na niepowołanie wspomnianych zawodniczek.

Fiodorow (OŚ AZS Poznań) wielokrotnie uzyskiwała w zawodach minimum PZLA wynoszące 70 metrów, ale w Szczecinie zdobyła srebrny medal wynikiem 67,89.

Ponadto doszło do konfliktu między nią a szkoleniowcem Czesławem Cybulskim, który nie wnioskował o wyjazd podopiecznej do Szwajcarii.

Natomiast Tymińska (SKLA Sopot) nie znalazła uznania u członków zarządu, gdyż - jak oceniono - nie prezentuje odpowiedniej formy.

Mistrzostwa Europy odbędą się w Zurychu w dniach 12-17 sierpnia. Skład reprezentacji Polski na 22. lekkoatletyczne mistrzostwa Europy w Zurychu (12-17 sierpnia) po decyzji zarządu PZLA podjętej 1 sierpnia:

Skład reprezentacji Polski na ME:



kobiety

400 m, 4x400 m

Małgorzata Hołub (KL Bałtyk Koszalin)      

Justyna Święty (AZS AWF Katowice)          

Patrycja Wyciszkiewicz (SL Olimpia Poznań) 

800 m

Joanna Jóźwik (AZS AWF Warszawa)          

800 m, 1500 m

Angelika Cichocka (ULKS Talex Borzytuchom)

1500 m, 5000 m

Renata Pliś (MKL Maraton Świnoujście)     

10 000 m

Karolina Jarzyńska (MKL Toruń)

100 m ppł

Karolina Kołeczek (UKS Trójka Sandomierz)  

400 m ppł

Joanna Linkiewicz (AZS AWF Wrocław) 

3000 m z przeszkodami

Katarzyna Kowalska (LKS Vectra Włocławek)        

wzwyż

Justyna Kasprzycka (AZS AWF Wrocław)   

Kamila Lićwinko (KS Podlasie Białystok)

tyczka

Anna Rogowska (SKLA Sopot)        

trójskok

Anna Jagaciak-Michalska (MKS Juvenia Puszczykowo)

młot

Joanna Fiodorow (OŚ AZS Poznań)

Anita Włodarczyk (RKS Skra Warszawa)

siedmiobój

Karolina Tymińska (SKLA Sopot)

chód 20 km

Paulina Buziak (OTG Sokół Mielec)   

Agnieszka Dygacz (AZS AWF Katowice) 

4x400 m

Iga Baumgart (BKS Bydgoszcz)

Agata Bednarek (AZS Łódź)

mężczyźni

100 m, 4x100 m

Robet Kubaczyk (WKS Śląsk Wrocław)

200 m, 4x100 m

Karol Zalewski (AZS UWM Olsztyn)  

400 m, 4x400 m

Łukasz Krawczuk (WKS Śląsk Wrocław)

Jakub Krzewina (WKS Śląsk Wrocław) 

Rafał Omelko (AZS AWF Wrocław)     

800 m

Adam Kszczot (RKS Łódź)                

Artur Kuciapski (AZS AWF Warszawa)           

800 m, 1500 m

Marcin Lewandowski (SL WKS Zawisza Bydgoszcz)

110 m ppł

Dominik Bochenek (SL WKS Zawisza Bydgoszcz)

Artur Noga (AZS AWF Kraków)              

400 m ppł, 4x400 m

Patryk Dobek (SKLA Sopot)           

3000 m z przeszkodami

Mateusz Demczyszak (WKS Śląsk Wrocław)     

Krystian Zalewski (UKS Barnim Goleniów)     

maraton

Błażej Brzeziński (WKS Śląsk Wrocław)

Marcin Chabowski (STS Pomerania Szczecinek)

Yared Shegumo (AZS AWF Warszawa)

Henryk Szost (WKS Grunwald Poznań)

wzwyż

Wojciech Theiner (AZS AWF Katowice)  

tyczka

Piotr Lisek (OSOT Szczecin)                   

Robert Sobera (AZS AWF Wrocław)              

Paweł Wojciechowski (SL WKS Zawisza Bydgoszcz)

w dal

Tomasz Jaszczuk (MKS Pogoń Siedlce)        

Adrian Strzałkowski (MKS Aleksandrów Łódzki)

kula

Tomasz Majewski (AZS AWF Warszawa)   

Jakub Szyszkowski (WKS Śląsk Wrocław)

dysk

Piotr Małachowski (WKS Śląsk Wrocław)  

Robert Urbanek (MKS Aleksandrów Łódzki)

młot

Paweł Fajdek (KS Agros Zamość)         

Szymon Ziółkowski (OŚ AZS Poznań)       

oszczep

Łukasz Grzeszczuk (RKS Skra Warszawa)

chód 20 km

Rafał Fedaczyński (AZS AWF Katowice)

chód 50 km

Rafał Augustyn (OTG Sokół Mielec)   

Łukasz Nowak (OŚ AZS Poznań)        

Grzegorz Sudoł (AZS AWF Kraków)

4x100 m

Kamil Kryński (KS Podlasie Białystok)

Dariusz Kuć (SL WKS Zawisza Bydgoszcz)

Kamil Masztak (WKS Grunwald Poznań)

Adam Pawłowski (OŚ AZS Poznań)

4x400 m

Andrzej Jaros (KS Agros Zamość)

Kacper Kozłowski (AZS UWM Olsztyn)

Michał Pietrzak (AZS AWF Katowice)

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje