ME w lekkiej atletyce: Ruszyła sprzedaż biletów

Rozpoczęła się sprzedaż 350 000 pojedynczych biletów na lekkoatletyczne mistrzostwa Europy w Barcelonie (27 lipca-1 sierpnia). Można je nabyć (od 3 do 150 euro) nie wychodząc z domu, przez internet, a następnie wydrukować i okazać przy wejściu na stadion.

Od września minionego roku dostępne były tylko trzydniowe lub sześciodniowe karnety, których sprzedano ponad osiem tysięcy. Z początkiem kwietnia organizatorzy wprowadzili na rynek pojedyncze bilety na poszczególne dni i sesje w cenie od 3 do 150 euro.

Reklama

Najdroższe całodzienne wejściówki, na najlepsze miejsca przy mecie (po 150 euro), są na piątkowe, sobotnie i niedzielne zawody. W strefie drugiej kosztują 75 euro, w trzeciej - 30, a w czwartej - 15. Najtańsze można nabyć od 10 euro za dzień, a na sesje poranne za 3 euro.

W sumie do sprzedaży trafiło około 350 000 biletów. Pojemność Stadionu Olimpijskiego w Barcelonie (na zawody lekkoatletyczne) wynosi 32 000.

Po raz pierwszy w historii imprez masowych w Hiszpanii nabywcy kart wstępu drogą internetową mogą je samemu wydrukować i na tej podstawie wejść na obiekt. Natomiast nie potrzeba biletów zarówno na uroczystość otwarcia 20. mistrzostw Europy (26 lipca), jak i na pięć konkurencji (dwa maratony i trzy chody: na 20 km mężczyzn i kobiet oraz na 50 km), które odbędą się w centrum miasta 25. igrzysk olimpijskich, które stolica Katalonii zorganizowała w 1992 roku.

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje